Як правильно поливати квіти на підвіконні влітку

Літо – це пора року, коли кімнатні рослини потребують особливого догляду, адже спека та сухе повітря можуть їм шкодити. Щоб ваші квіти на підвіконні пишно цвіли та радували вас своєю красою, важливо правильно їх поливати. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Найбільшою проблемою для рослин влітку є, звісно ж, спека. Коли температура висока, а повітря сухе, значно зростає кількість вологи, яка випаровується з квітів і листя. Також і ґрунт висихає набагато швидше. А при нестачі вологи, відбувається повне порушення циркуляції всіх поживних речовин, що містяться в рослинах. Якщо не стежити за регулярністю поливу, рослина може не просто призупинити свій розвиток, але і загинути. Однак не варто надмірно зволожувати ґрунт. Важливо враховувати те, що залежно від умов навколишнього середовища кількість води, необхідної для поливу, може істотно змінюватися. Якщо погода сонячна, то деякі квіти доведеться поливати щодня. Однак, коли температура знижується і настають дощові дні, води для поливу потрібно менше.

Ось кілька порад:

Частота поливу:

У спекотну погоду більшість кімнатних рослин потребують щоденного поливу,
але ґрунт перед наступним поливом повинен встигати просихати на глибину 1-2 см.
Деякі квіти, наприклад, кактуси та сукуленти, поливають рідко, 1-2 рази на місяць.
Час поливу:Найкраще поливати квіти вранці або ввечері, коли сонце не таке активне.
Це допоможе уникнути опіків листя.

поливать

Спосіб поливу:

Не рекомендується лити воду на листя та квіти, адже це може призвести до їх загнивання.
Найкраще поливати ґрунт біля основи рослини.
Використовуйте лійку з дрібним ситом, щоб вода не розмивала ґрунт.
Якість води:Для поливу кімнатних рослин використовуйте чисту, м'яку воду кімнатної температури.
Можна використовувати відстояну водопровідну воду або дощову воду.
Обсяг води:Необхідно поливати рослини рясно, щоб вода добре просочила ґрунт.
Надлишок води з піддона після поливу потрібно виливати.

Також не забувайте, що різні рослини потребують і різну кількість води.

Помірно зволожують аденантос, аденіум, адіантум, амариліс, астрофітум, бегонію (її можна просто поставити на піддон з торфом, який потрібно зрідка зволожувати), цикламен, настурцію, неріне і фіалку узумбарську, яку краще не обприскувати, адже листочки погано переносять вологу. Обкладіть горщик з фіалкою торфом або мохом, періодично оприскуйте його водою. Зайва волога може завдати значної шкоди таким улюбленцям, як: аглаонема (полив здійснюється 2 рази на тиждень), герань (1 раз в 2 дні), і хризантема (2–3 рази на тиждень). Драцену, диффенбахії, маранту, плющі, папороті, філодендрони і фікуси краще взагалі не поливати, а просто оприскувати.

Якщо в цей період необхідна пересадка, важливо стежити за зволоженням ґрунту перші кілька тижнів.

Робити це потрібно для того, щоб корені якомога швидше проросли за межі грудки землі, з якою рослину пересаджували. Зайва волога, так само як і посушливість, можуть перешкодити цьому важливому процесу. Важливим моментом догляду в жаркий період є підживлення, що має бути регулярним. Влітку цю процедуру можна проводити кілька разів на місяць, залежно від росту рослин. Квітучим улюбленцям зазвичай слід приділяти більше часу й уваги, підгодовуючи їх раз на тиждень. Застосовуючи рідкі мінеральні добрива, важливо дотримуватись інструкцій, що завжди можна знайти на упаковці.

Зазвичай застосовують аміачну або калійну селітру, калійну сіль і суперфосфат. Протяги – ворог багатьох зелених улюбленців, тому розташовувати горщики з ними в місцях, що легко продуваються, не варто.

При провітрюванні виносьте такі квіти з кімнати. У той же час свіже повітря для рослин просто необхідне влітку, багато знавців радять виносити їх на балкони і лоджії. Світлолюбні рослини найбільш невибагливі в утриманні у цей період. Їх завжди можна поставити на підвіконня, не боячись, що вони захворіють від теплих сонячних променів. Весна і літо для них – улюблений період, вони часто і багато цвітуть, стрімко ростуть.

Такими є, наприклад, бегонія, герань, каланхое та ін. А от на північній стороні будинку цих улюбленців розміщувати не бажано, інакше зростання призупиниться, а листя почне опадати. Гібіскус, кактуси, гарденія, дзвіночки, олеандр, фінікова пальма, цитрусові чудово почувають себе в південній частині приміщення, але слід уберігати їх листя від опіків.

Але не забувайте, що багато рослини більше люблять тінь, тому тримати їх влітку краще в затемненому приміщенні. Серед них аспарагус, клівія, рускус, аспідістра, традесканція, деякі папороті та інші.

Якщо ви збираєтеся у відпустку, заздалегідь подбайте про те, щоб не залишити рослини без доступу до цілющої вологи. Можна домовитися з друзями чи сусідами про те, щоб вони на час вашої відсутності не залишали кімнатні рослини. Але навіть якщо таких добровольців не знайдеться – не впадайте у відчай. Можна постаратися зберегти максимум вологи: такий спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо ви їдете не більш ніж на два тижні. Добре полийте рослини, а екземпляри, які стоять на підвіконні, приберіть в менш освітлені місця.

Також можна зрізати квітки і бутони і прорідити листя, але в такому випадку рослини втратять декоративність. Можна поставити рослини потісніше у великій піддон або таз з вологим керамзитом на дні, заливши кілька нижніх сантиметрів водою, створивши штучну тепличку.

Крім поливу, важливо також:

Обприскувати квіти з пульверизатора теплою водою, щоб підвищити вологість повітря.
Регулярно провітрювати приміщення, де знаходяться кімнатні рослини.
Підгодовувати квіти спеціальними добривами для кімнатних рослин.
Пересаджувати квіти в міру їх зростання в більші горщики.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете забезпечити своїм кімнатним рослинам правильний догляд та створити для них комфортні умови для росту та цвітіння.

Джерело - novadoba.com.ua

Нагадаємо, раніше ми писали

Глоксинії: краса, що потребує турботи