Як в Дніпрі оформити лікарняний дистанційно: покрокова інструкція

 Наразі, хоча на порозі вже літо, епідсезон триває, кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань, таких як ГРВІ, COVID-19 та грип, залишається високою. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, українці мають можливість залишатися вдома за наявності симптомів цих хвороб і звернутися до лікаря для експертизи тимчасової непрацездатності дистанційно.

Що для цього необхідно

Для цього потрібно зробити наступні кроки

Необхідно звернутися до лікаря дистанційно за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку. На підставі отриманої інформації лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність – електронний документ в електронній системі охорони здоровʼя.

Ви отримаєте смс-повідомлення з номером медичного висновку тимчасової непрацездатності від електронної системи охорони здоровʼя.

МВТН автоматично потрапить до Електронного реєстру листків непрацездатності, який веде Пенсійний фонд. На основі даних, що містить МВТН, формується електронний листок непрацездатності. Це саме той документ, за яким нараховуються виплати.

Надалі треба очікувати смс-повідомлення вже від Пенсійного фонду – з номером лікарняного. Це буде означати, що все оформлено успішно.
  Важливо повідомити роботодавцю, що захворіли, зателефонувавши або переславши номер лікарняного. Побачити ваш листок він зможе в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Через 7 днів після дати закриття лікарняного роботодавець зможе його сплатити.

Звертаємо вашу увагу, що за необхідності продовжити МВТН на період понад пʼять календарних днів – ви маєте обов’язково з’явитися на особистий прийом до лікаря.
  Також нагадуємо, що дистанційно можна отримати й електронний рецепт, який лікар може виписати для лікування. Що важливо, навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому.