Як змусити цвісти квітку декабрист: секрети догляду за різдвяником
Декабрист, або шлюмбергера, – це чудова квітка, яка радує нас своїм яскравим цвітінням саме взимку, коли так не вистачає яскравих фарб. Але бувають випадки, коли декабрист відмовляється цвісти. Чому так відбувається і що потрібно зробити, щоб змусити його зацвісти? Порадами поділяться Дніпровська порадниця.
Чому декабрист не цвіте?
Існує кілька причин, чому ваш улюбленець може не бажати вас радувати своїми квітами:
Неправильний догляд: Занадто висока температура в кімнаті, надмірний полив або, навпаки, посуха, недостатнє освітлення – все це може призвести до відсутності цвітіння.
Великий горщик: Якщо коріння рослини не заповнюють весь горщик, декабрист може віддати всі сили на зростання листя, а не на формування бутонів.
Нестача поживних речовин: Бідний грунт або відсутність підживлення можуть вплинути на цвітіння.
Стрес: Перестановка горщика, різка зміна температури або освітлення можуть викликати стрес у рослини і призвести до опадання бутонів.
Як змусити декабрист цвісти?
Щоб ваш декабрист зацвів пишно і вчасно, необхідно дотримуватися кількох простих правил:
Період спокою: За 1,5-2 місяці до бажаного цвітіння декабристу потрібно влаштувати період спокою. Для цього знижують температуру повітря до 15-18°C, скорочують полив і припиняють підживлення.
Освітлення: Декабрист любить розсіяне світло. Прямі сонячні промені можуть обпалити його листя.
Полив: Поливати декабрист потрібно помірно, коли верхній шар ґрунту підсохне. Застій води може призвести до загнивання коренів.
Підживлення: Підживлювати декабрист потрібно спеціальними добривами для квітучих рослин. Робити це слід 1 раз на 2 тижні під час активного росту.
Пересадка: Пересаджувати декабрист потрібно тільки тоді, коли горщик стане йому малий. Найкращий час для пересадки – весна.
Обрізка: Після цвітіння можна обрізати пагони, щоб сформувати красиву крону.
На що потрібно звернути увагу:
Ґрунт
У природі шлюмбергера росте на інших рослинах, там, де є мох, опале листя або інша органіка. Тому і ґрунт для квітки також потрібен легкий і пухкий, в ідеалі - земля для кактусів + листовий перегній у рівних частинах, упереміш з мохом і корою.
Полив
Як і в тропіках, квітці потрібен сезон дощів і сезон посухи. Сезон дощів має починатися на початку березня - тобто, з цього часу рослину потрібно регулярно поливати й обприскувати. У вересні настає посуха, тобто, рослину потрібно поливати зовсім небагато і лише після того, як ґрунт майже повністю пересохне. Температура має бути 12-16°С (у приміщенні це може бути прохолодне підвіконня). Коли рослина зацвіте, її знову поливають, а з лютого по березень декабрист знову йде на "спокій".
Підживлення
Якщо квітка росте у вас давно і на одному місці, то рослину потрібно підгодовувати - 2 рази на місяць, починаючи з весни і до осені. Це можуть бути комплексні склади для кактусів, підійде і монокалійфосфат.
Є також кілька домашніх способів, як реанімувати декабрист:
потрібно розчинити в 0,5 л відстояної води 1 ст. л. цукру і використовувати цю воду для поливу;
змішати 1 л води з 2 ст. л. золи і також поливати квітку цим розчином.
За словами досвідчених квітникарів, грамотний догляд сприяє тому, що різдвяник цвіте не один, а два рази.
Нагадаємо, раніше ми писали
З балкона – до підвіконня: як повернути кімнатним рослинам колишню красу після літніх канікул