З якого віку в Україні надається право на керування різними типами транспорту

З якого віку в Україні надається право на керування різними типами транспорту. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради

З якого віку надається право на керування різними типами транспорту

За повідомленням Головного сервісного центру МВС, видача посвідчення водія вперше – одна з найпопулярніших послуг. Лише з початку 2024 року, було видано понад 57 тисяч посвідчень водія після складання іспитів.
Мінімальний вік, дозволений для складання іспитів на водіння й отримання посвідчення водія – 16 років для керування мотоциклом.

Відповідно до Закону України «Про дорожній рух»   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12#Text право на керування транспортними засобами надається особам, які досягли  

  • 16 років – категорії А1, А;
  • 18 років – категорії В1, В, С1, С;
  • 19 років – категорії BE, C1E, СЕ;
  • 21 років – категорії D1, D, D1E, DE, Т.


Для отримання посвідчення водія необхідно скласти спочатку теоретичний іспит у сервісному центрі МВС.

Починаючи з листопада минулого року, кандидати у водії мають можливість як самостійно готуватись до теоретичного модуля, так і в автошколі.

Для складання тестування необхідно відповісти на 20 питань за 20 хвилин. Під час тесту допускається 2 помилки, якщо більше – іспит не складено.

Після успішного складання тестування майбутній водій проходить практичну підготовку в акредитованому навчальному закладі та складає внутрішній практичний іспит. Далі — в сервісному центрі МВС.

Для складання іспитів у сервісному центрі МВС необхідно підготувати пакет документів:

  • паспорт громадянина України з відміткою про місце реєстрації або ID-картку чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон (надається разом з довідкою про місце проживання);
  • медична довідка, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії;
  • ідентифікаційний номер;
  • наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії).