Примхлива гортензія відпочиває. Як виростити невибагливу снігову кулю Бульденеж (фото)

Уявіть собі весняний сад, оповитий ніжним ароматом і прикрашений пишними білими, наче під снігом, кулями. Це не сон, а реальність, яку може подарувати вам бульденеж, також відомий, як снігова куля. Ця чагарникова рослина, з її елегантною формою та ніжним цвітінням, стане справжньою перлиною вашої колекції. Як виростити таку красу власними руками і що для цього потрібно, розповість Дніпровська порадниця

Опис рослини:

Бульденеж (Viburnum opulus) – це багаторічний чагарник, який може досягати 3-4 метрів у висоту. Його листя овальне, темно-зелене, а квіти зібрані у великі кулясті суцвіття, які можуть мати діаметр до 15 см.

Існує два основних типи бульденежу:

Звичайний: має білі квіти з жовтими пиляками.
Рожевий: цвіте рожевими або пурпурними квітами.

буль

Цвітіння бульденежу:

Цвітіння бульденежу розпочинається наприкінці весни або на початку літа і триває протягом 2-3 тижнів. Ці пишні квіти не лише красиві, але й мають приємний аромат, який приваблює метеликів та бджіл.

Переваги вирощування бульденежу:

Декоративність: Бульденеж – це чудова декоративна рослина, яка прикрасить ваш сад протягом усього року.
Невибагливість: Ця рослина невибаглива у догляді та стійка до шкідників та хвороб.
Швидке зростання: Бульденеж швидко росте, тому ви зможете насолодитися його цвітінням вже через кілька років після посадки.
Морозостійкість: Ця рослина морозостійка та може витримувати морози до -30°C.

Як виростити снігову кулю Бульденеж: поради для початківців

Бульденеж, або снігова куля, – це чагарник з пишним цвітінням, який прикрасить будь-який сад. Його білі кулясті квіти, що з'являються на початку весни, стануть справжньою окрасою вашої ділянки.

Вирощування бульденежу не є складним завданням, але потребує деяких знань та догляду. Ось кілька порад, які допоможуть вам виростити цю чудову рослину:

1. Вибір місця:

Бульденеж любить сонце, але може рости й у півтіні. Вибирайте місце, яке буде захищене від сильних вітрів.

2. Ґрунт:

Ця рослина віддає перевагу родючому, добре дренованому ґрунту з нейтральною або слабокислою реакцією. Перед посадкою рекомендується додати до ґрунту компост або перегній.

буль1

3. Посадка:

Найкращий час для посадки бульденежу – це рання осінь або весна. Саджанці слід розміщувати на відстані 2-3 метрів один від одного.

4. Полив:

Бульденеж потребує регулярного поливу, особливо в спекотну та суху погоду. Не допускайте пересихання ґрунту, але й не заливайте рослину.

5. Добриво:

Вносьте добриво для квіткових культур 2-3 рази на сезон, щоб стимулювати цвітіння.

6. Обрізка:

Обрізка бульденежу не є обов'язковою, але її можна проводити після цвітіння, щоб надати рослині форму та стимулювати утворення нових пагонів.

буль2

7. Шкідники та хвороби:

Бульденеж стійкий до більшості шкідників та хвороб. Проте, слід обережно оглядати рослину на наявність ознак пошкодження та вживати заходів при виявленні проблем.

8. Зимовий догляд:

Молоді саджанці бульденежу рекомендується вкривати на зиму, щоб захистити їх від морозів. Дорослим рослинам зазвичай не потрібне укриття.

9. Розмноження:

Бульденеж можна розмножувати живцями, відводками або діленням куща.

10. Насолоджуйтесь цвітінням!

При правильному догляді бульденеж буде радувати вас своїм пишним цвітінням протягом багатьох років.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете без проблем виростити цю чудову рослину у своєму саду.

буль3

Нагадаємо, раніше ми писали

На Дніпропетровщині часник раніше викинув стрілки. Коли та як видаляти їх, щоб не втратити урожай