Збільшення та пропорційність співфінансування: Борис Філатов розповів, як місто посилюватиме підтримку об’єднань домовласників
У Дніпрі підбили підсумки конкурсу проектів у рамках Програми сприяння діяльності ОСББ, ЖБК та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках. Цього року реалізувати свої ініціативи за системою співфінансування зможуть загалом 344 об’єднання – ті, що вже діють, і новостворені. 16 січня з домовласниками зустрівся міський голова Дніпра Борис Філатов.
Очільник міста наголосив: такі зустрічі проводитимуть і надалі. На думку Бориса Філатова, майбутнє територіальної громади – за самоорганізацією населення.
«Є стратегічні рішення, яким слідуватиме міська влада. По-перше, ми розширюватимемо співфінансування з боку міста для ОСББ. По-друге, ми однозначно змінюватимемо наші пріоритети. Переконаний, що допомогу від міста перш за все необхідно спрямовувати на програми енергоефективності. Сьогодні були видані відповідні доручення. Це питання обговорюватиметься, корегуватимемо профільну програму. По-третє, ми хочемо зробити диверсифікацію. Будинки, де мешкає двадцять родин, і будинки, в яких проживає двісті сімей, не повинні отримувати однакові суми», – зазначив Борис Філатов.
Міський голова також вручив подяки найактивнішим керівникам об’єднань домовласників.
Нині у Дніпрі діє 1 тис. 421 ОСББ та ЖБК. Це – 23,6% від житлового фонду міста. Торік домовласники створили 108 нових об’єднань. Завдяки змінам, які ухвалили у мерії Дніпра, ОСББ із різним рівнем досвіду роботи мають рівні умови для зростання. Так, з ініціативи очільника міста співфінансування проектів ОСББ і ЖБК зросло до 38 млн грн. Цієї суми вистачить для виконання понад 73% заявок від домовласників.
Торік половину коштів отримали саме новостворені ОСББ. Фінансове навантаження для нових об’єднань зменшується й за рахунок депутатських коштів, які підсилюють муніципальну програму підтримки.
Крім цього, за підсумками минулого року нереалізованими залишилися менше 1,5% заявок. У порівнянні з позаминулим роком, у 2018-му фінансові втрати об’єднань, які не встигли освоїти кошти, зменшилися фактично у понад шість разів.
Переможці цьогорічного конкурсу на співфінансування для своїх домоволодінь мають чималі плани. Розповідають: успіх їхніх будинків надихає сусідів, тож до втілення проектів вони підходять із подвійною відповідальністю.
«Цього року з міською програмою, за підтримки нашого мера зробимо ремонт покрівлі. Торік ми втілили ще два проекти. Це – ремонти ліфтів і заміна труб гарячої води. Є результат, що подобається мешканцям, людям у сусідніх будинках. Вони бачать це, відчувають підтримку влади», – повідомив голова будинку на вул. Маршала Малиновського, 36 Андрій Забіяка.
Об’єднання, яке він очолює, працює три роки та вважається новоствореним. Чоловік запевняє: складнощів для участі в конкурсі на співфінансування у нього не виникає.
Нині більшість представників об’єднань домовласників роблять акцент саме на енергоощадних проектах для будинків.
«Два з половиною роки ми існуємо як ОСББ. За цей час у будинку проведено чимало робіт. І власним коштом, і, зокрема, за допомогою програми співфінансування з міського бюджету. У 2019 році ми почнемо утеплювати будинок. Головне, щоб у керівників ОСББ було бажання реалізовувати свої програми», – переконана голова правління ОСББ Сокіл-6 Світлана Дьоміна.
Нагадаємо, у мерії Дніпра функціонує відділ по роботі з органами самоорганізації населення та об’єднаннями громадян, який, серед іншого, займається проведенням конкурсу для домовласників. Також працює спеціальний сайт «Простір самоврядування»: http://osbb.dniprorada.gov.ua/ Тут зібрано інформацію щодо поданих заявок, сум і видатків на роботи для домовласників. Це – один із елементів прозорого проведення конкурсу.