Бореться з раком, але вагітним та годувальницям давати не слід. У сусідній з Дніпром області швидко розростається підмаренник (фото)
Іноді читачі зустрічають незнайомі їм рослини і просять домомогти розпізнати їх. Так, на Харківщині помітили великі зарості трави, що росте скрізь: у саду, вздовж доріг. Людей цікавить, чи можна їсти цю рослину тваринам, чи не отруйна вона, пише Дніпровська панорама.
Доброго дня, розкажіть, будь ласка, про цю рослину: вона у нас з'явилася відносно недавно, років з 15 тому, спочатку потроху, потім заполонила всі краї: і в траві, і вздовж доріг, і в саду росте скрізь, де тільки може. Що вона є, чи не отруйна, якщо з'їсть господарство?
Харківщина, 12 жовтня, - запитує Діана Гук.
У коментарях користувачі визначили, що це підмаренник.
Про підмаренний справджній, зокрема, відомо, що він багаторічна трав'яниста рослина з роду підмаренник родини маренових. Інші назви: «іванчик», «ботожки», «грудник», «гусятник», «жовта кашка», «медова марена», «сироваткова трава», «червішник».
Є невибагливою, чіпкою рослиною, підводиться над землею лише за допомогою сусідньої прямостоячої трави. Якщо поруч з ним не опиниться інших рослин, він вистилає землю лише трохи піднімаючи над нею. Добре почуває в полях, луках, на межах і уздовж доріг, воліє поживні ґрунти. Цвітіння триває з другої половини червня до вересня. З серпня по вересень рослина плодоносить.
Лікувальними властивостями володіє уся рослина, включно з корінням, але зазвичай заготовляють траву. Її зрізають у період цвітіння, залишаючи недоторканими стебла. Сировину сушать в провітрюваних приміщеннях або розклавши в затемненому місці на легкому вітерці. Іноді зі свіжої трави вичавлюють сік і розбавляють його для подальшого зберігання спиртом. Кореневища підмаренника справжнього заготовляють протягом усього літнього сезону. Трава відрізняється терпким, гірким смаком.
Бореться з раком
Вченими виявлено протизапальну і жовчогінну дію трави, вона також здатна нормалізувати вміст глюкози в сироватці крові. Водний екстракт володіє антифібринолітиками і протизгортаючою дією, а сухий екстракт — спазмолітичною активністю. Доведено, що настоянка трави гальмує зростання лімфосаркоми Плісе на 82 %, а також зменшує вираженість лейкоцитозу у тварин.
Крім того, знаходить широке застосування в народній медицині. Свіжу траву застосовують зовнішньо як кровоспинний і ранозагоювальний засіб. Такі примочки ефективні при наривах, висипу, шкірних захворюваннях. Розтерта з жиром, вершковим маслом, трава підмаренника справжнього перетворюється в мазь, яка використовується під час різних наривах, виразках, опіках і золотусі. При гастриті, геморої, кровотечах з носа, рясних менструаціях, діареї, ендометриті застосовують настій трави підмаренника або свіжий сік рослини. При неврастенії, істерії використовують настої і відвари трави як заспокійливий засіб. При імпотенції свіжий сік п'ють 2-3 рази на день по 2-3 столові ложки, змішуючи його з водою.
Разом з тим ця рослина має протипоказання: індивідуальна непереносимість і вагітність. Через сечогінний ефект слід з обережністю застосовуватися хворими на діабет. Звичайний підмаренник слабо отруйна рослина, тому його не дають вживати дітям та вагітним і годувальницям. Отже й вагітним та дійним тваринам її краще не давати.
Нагадаємо, раніше ми писали: Мешканцям Дніпра обіцяють безплатні дрова: хто отримає першим (покроково)