Чим підживити часник навесні, щоб виріс крупний, як кулак
Весняна підгодівля часнику: запорука щедрого врожаю. Щоб отримати багатий урожай часнику, важливо забезпечити йому належне підживлення навесні. В цей період рослина активно росте та потребує достатньої кількості поживних речовин. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Один факт.
Добрива під часник треба вносити дозовано, бо ця рослина не дуже любить надмірного зволоження. Підживити часник обовʼязково треба в травні. Памʼятайте, що надмірна вологість ґрунту призводить до загнивання часникових зубчиків. Досвідчені дачники радять чергувати мінеральні добрива із органікою, а поливи виконувати одночасно із підживленням. Коли поживний розчин добре вбереться в грядку — землю на ній потрібно добре розпушити.
Хоч ця культура відома своєю витривалістю та швидким проростанням, її треба підживлювати, щоб урожай був вдалим. Відомо, що шкідники та хвороби можуть атакувати рослину. Перші ознаки будуть проявлятися жовтизною стебел та призупиненням росту.
Чим підживити часник весною
Чим підживити часник у травні 2024 року? Перше підживлення часнику краще виконати за допомогою аміачної селітри. Візьміть на 10 літрів 2 столових ложки цього засобу. На початку періоду вегетації, коли на часникові починають активно рости листя – під часник потрібно внести добрива у вигляді азоту.
Багато городників вже переконалися, що часник любить азотовмісні добрива. Серед таких можна виділити сечовину, яка є для цієї культури природним добривом. Її використовують, коли ґрунт прогріється до +5 градусів. Потрібно 20 грам сечовини розвести у 10 літрах води та поливати ґрунт з розрахунком 3 літри на 1 квадратний метр.
Ще один спосіб підживлення — аміачна селітра. Цей засіб можна придбати в аптеках чи спеціалізованих магазинах, а його ціна невисока. У даному випадку треба розчинити 30 грамів аміачної селітри у 10 літрах води.
Часто городники ще використовують золу як спосіб підживлення. Вона є доступною та безкоштовною, вважається природним добривом. Золу розводять у гарячій воді, охолоджують та поливають нею грядки. Зазвичай це роблять, коли рослина жовтіє.
Щоб захистити часник від хвороб та шкідників, використовують нашатирний спирт. У даному випадку треба одну столову ложку нашатирного спирту розвести у 10 літрах води. Розмішайте це та полийте грядки. За потреби можна повторити процедуру через тиждень.
Окрім цього часник треба підживити сечовиною або ж карбамідом. Сечовину беруть у пропорціях 1.5 літри на 10 літрів води. Підживити часник можна і за допомогою азотного добрива (аміак). В 10 літрах води розводять 3 столових ложки аміаку 10%.
Обережно поводитися з нітратом амонію
Дачники радять обережно поводитися лише із нітратом амонію. Це повʼязано із тим, що речовина маϵ властивість сильно нагріватися. В сукупності із сонячними промінчиками речовина може нанести листю часнику сильний опік.
Під час визрівання головок часнику його необхідно підживлювати фосфором або ж каліϵм. Вторинне підживлення виконують комплексними добривами — нітроамофоскою, нітрофоскою або ж калійною сіллю.
Звичайно, що найбільш популярними добривами для часнику є перегній, компост та біогумус. Останнє є найбезпечнішим натуральним добривом, яке використовують ще під час перекопування грядок.
Нагадаємо, раніше ми писали
Ціни нижчі, ніж торік. У Дніпрі подешевшали помідори