Дніпро випереджає Київ та Харків у рейтингу безпечності обласних центрів України
Дніпро посідає провідні позиції серед міст України за такими показниками, як комфортність, рівень життя, сприятливість для ведення бізнесу, розмір середньомісячної заробітної платні, обсяг прямих інвестицій тощо. Такі дані навів голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв, проаналізувавши 7 незалежних рейтингів та дані Державної служби статистики України.
Так, у 2018 році Дніпро посів 6-ту сходинку у рейтингу комфортності українських міст від видання «Фокус». У 2016 році місто було лише сімнадцятим. Головними перевагами життя у Дніпрі експерти часопису назвали високі заробітні плати та хороше транспортне сполучення.
За даними міжнародної антикорупційної організації Transparency International, за минулий рік Дніпро піднявся відразу на 46 позицій – із 66-го на 20-те місце в індексі прозорості міст України, випередивши Харків (45-те місце), Одесу (47-ме місце) і Кривий Ріг (61-ше місце).
Також Дніпро – серед міст-лідерів України за рівнем життя. Таку інформацію наводить глобальна база даних Numbeo.
У рейтингу безпечності обласних центрів нашої країни, складеному Інститутом суспільно-економічних досліджень (ІСЕД), Дніпро у 2017 році посів 10-те місце, випередивши Харків на 1 позицію, Одесу – на 9, Київ – на 12, Запоріжжя – на 14.
Крім цього, Дніпро посідає 4-те місце у рейтингу найсприятливіших для бізнесу міст від Forbes-Україна (2015 рік). Таке ж місце у Дніпра за кількістю ІТ-спеціалістів, а за кількістю науково-дослідних центрів місто – друге в державі (дані сайту N-iX, 2017 рік).
Водночас на сервісі віртуальних подорожей Nomad Дніпро у світовому рейтингу туристичної привабливості опинився на 734-му місці із 1003-х. До переліку також потрапили Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Одеса та Кривий Ріг.
Згідно з даними Державної служби статистики України, у Дніпра 4-те місце за кількістю населення. Станом на липень 2018 року у місті мешкає 1 млн 535 осіб. 4 місце дісталося Дніпру і в рейтингу розмірів середньомісячної заробітної платні штатних працівників, яка становить 7 тис. 935 грн. За цим показником Дніпро випередив, зокрема, Львів, Одесу та Харків. За даними Держстату 2017 року, Дніпро – в трійці лідерів за кількістю підприємств. Першим після столиці є наше місто за витратами на оплату праці, обсягом реалізованої продукції та прямими інвестиціями. За підсумками того ж 2017 року Дніпро входить до п’ятірки міст із найбільшими видатками на охорону навколишнього природного середовища.
Такий крок уперед, на думку Станіслава Жолудєва, Дніпру вдалося зробити завдяки трьом основним факторам:
«По-перше, у нас була певна стагнація до виборів 2015 року. Наш попередній міський голова перебував на посаді найдовше з голів усіх міст. Не хочу нікого ображати, але зміни, які відбулися після виборів у 2015 році, пішли на краще. Другий фактор – це децентралізація. Дніпро отримав великий ресурс за рахунок зміни політики бюджетування на загальнодержавному рівні. Завдяки децентралізації у нас залишилися великі додаткові кошти для розвитку, які тепер реалізуються в численних проектах. Третє – тут можна зробити певний реверанс у бік чинного керівництва міста. У команди є бачення, яке дозволяє впроваджувати інновації. Ті технології та інструменти, які є у Дніпрі, я можу впевнено сказати, найкращі зараз в Україні, бо найновіші».