Мистецтво – надійний спосіб виховання засуджених

Про один з напрямків морально-естетичного виховання у виправно-трудових колоніях Дніпропетровщини розповів кореспонденту «ДП» Ярослав Костюченко, головний спеціаліст управління державної пенітенціарної служби в Дніпропетровській області.

«Традиційно в нашому суспільстві склалася думка, що люди, які знаходяться в місцях позбавлення волі, належать до кримінальної субкультури. Практика виховання засуджених в останні роки показала зовсім інше. В колоніях багато талановитих людей, які прагнуть позбавитися свого темного минулого, та вже сьогодні творять справжні шедеври.
Засудженні виправно-трудових закладів Дніпропетровської області беруть участь у міжнародному конкурсі художнього мистецтва «Інше життя», де посідають призові місця, отримують дипломи, грамоти, інші цінні подарунки, а найголовніше, повністю стають на шлях виховання та починають нове життя. Багато робіт засуджених щорічно виставляються в Мистецькому арсеналі Києва.

Новатором в проведенні творчих художніх конкурсів, соціальних проектів серед засуджених стала 34 жіноча колонія Кам’янського, де майже щомісяця проводиться багато заходів, які зосереджують засуджених на позитивному сприйнятті навколишнього світу, та надають впевненості та сил у майбутньому. Так, цією весною в жіночій виправно-трудовій колонії був проведений конкурс під назвою «Я жінка, я квітка». Жінки не тільки малювали картини, а ще й асоціювали себе з квітами, що викликало неабиякі враження та почуття в їх серцях», – розповів Ярослав Костюченко.


«Керівництво виховно-виправних закладів Дніпропетровщини прагне створити всі умови, аби засуджені відкрили в собі різні здібності, художні та творчі таланти. У виправних закладах області працює 122 кімнати виховної роботи, 8 клубів, 14 молебних кімнат, 7 православних церков. Заняття мистецтвом стає справжнім ковтком свіжого повітря, який очищає серця, наповнюючи їх добротою, що по-справжньому перевиховує», – зазначив спеціаліст.

Валентин Старков