Молодь Дніпра має велику кількість можливостей для розвитку – експерт
Дніпропетровське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» (КВУ) у рамках пілотного проекту «Моніторинг прозорості діяльності місцевої влади Дніпра» представило аналіз розвитку молодіжної політики у місті.
Так, голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв зазначив, що наразі молодь Дніпра має безліч можливостей для розвитку.
«Понад чверть населення нашого міста – це молоді люди віком від 14 до 35 років. Це значна кількість містян, які, з одного боку, мають суттєвий вплив на життя мегаполіса, а з іншого – потребують захисту їхніх інтересів, допомоги в освіті та працевлаштуванні.
Під час моніторингу цього напрямку роботи місцевої влади ми виявили, що наразі молодь Дніпра має безліч можливостей: різноманітні заходи, стажування, стипендії тощо», – наголосив експерт.
Зі свого боку заступник директора департаменту гуманітарної політики – начальник управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла зазначила, що у місті діє комплексна програма розвитку молодіжної політики та національно-патріотичного виховання на 2017-2021 роки.
«У нас доволі велике управління, у якому є 3 самодостатні напрямки: молодіжна політика, національно-патріотичне виховання та дошкільна освіта. Всі вони тісно пов’язані. Для творчого розвитку молоді у Дніпрі функціонує близько 10 молодіжних просторів. Наприклад, коворкінг-центр «Дніпро» (Набережна Перемоги, 5), який було створено минулого року. Цей проект молодь сама подала до Бюджету участі, і згодом його було реалізовано. Наразі навіть наші закордонні колеги зазначають, що цей коворкінг-центр працює на високому європейському рівні, він відкритий для всіх», – зазначила Дар’я Біла.
Крім цього, два роки тому у Дніпрі було запроваджено грошову винагороду для переможців творчого конкурсу «Студентська весна». Захід був започаткований ще у 1969 році.
«Грошова винагорода для володаря гран-прі – 60 тис. грн. Це справді значна сума, яку переможці витрачають на потреби свого закладу вищої освіти: купують костюми, ремонтують сцену тощо. Тобто, спрямовують ці кошти на подальший розвиток свого творчого потенціалу», – додала заступник директора департаменту гуманітарної політики.
Також представники молодіжного активу міста отримують грошові стипендії від міського голови (100 осіб на рік). Одержати виплати можуть не лише студенти, а й школярі старші 14 років та представники молодіжних громадських організацій.
Крім цього, Дар’я Біла зазначила, що у 2018 році управління провело понад сотню масштабних загальноміських заходів, а Молодіжна рада Дніпра – близько 50.