На Дніпропетровщині зафіксували випадок дирофіляріозу через укуси комарів: як вберегтися від захворювання

На початку березня у мешканки Кривого Рогу на Дніпропетровщині зафіксували перший у 2024 році випадок захворювання на дирофіляріоз у людини, причиною якого є комарі, повідомляє Дніпровська порадниця.

З настанням цьогорічної ранньої весни фіксується надмірна активізація комарів, що збільшує ймовірні ризики зараження на дирофіляріоз.

Сприятливі кліматичні умови, наявність джерела хвороби (зазвичай собаки, коти), висока адаптація гельмінта приводять до ризику виникнення цього захворювання серед людей.

Що це за захворювання

Дирофіляріоз характеризується паразитуванням нематоди під шкірою, у слизових оболонках, кон’юнктиві органів зору, молочних залозах, а також має повільний розвиток та хронічний перебіг захворювання.

Зараження людини виникає через укус комахи-кровососа, яка переносить збудники (мікрофілярії) від тварини до тварини або від тварини до людини. Джерелом зараження комах тут завше стають інвазовані (які несуть в собі ознаки цього зараження) собаки, кішки, зрідка вовки, лисиці.

Зазвичай від укусу до виявлення захворювання проходить від кількох місяців до 2-х років. І чим раніше лікарі поставлять медичний діагноз, тим ефективніше може пройти процес лікування.

Ознаки захворювання

  • набряки в місці укусу;
  • свербіж;
  • головний біль;
  • нудота;
  • слабкість.

Також можна спостерігати переміщення набряку внаслідок процесу міграції гельмінта. Особливо, це часто буває після місцевого лікування. Основним заходом в таких ситуаціях є тільки хірургічне видалення.

Профілактичні заходи

  • при відвідуванні місць відпочинку використовувати засоби захисту: репеленти, які можна придбати в аптечній мережі міста. Зазвичай вони випускаються у формі гелів, кремів, олівців тощо. Речовину, що міститься в них, наносять на шкіру, але не втирають! Втирання може викликати ще більші небезпечні наслідки, тож уважно треба прочитати інструкцію перед застосуванням такого препарату;
  • для захисту малюків до 3 – х років необхідно використовувати спеціальні браслети з репелентними вставками. Звичайно, їх одягають на ручку або на ніжку вашого малюка. Можна також підвісити такий браслет над колискою. Приблизно на 5 – 6 діб безпека вашого малюка буде гарантована, адже вони дуже боляче реагують на укуси комах;
  • для житла рекомендуємо застосовувати фумігатори. Ці засоби побутової хімії доволі ефективно допоможуть вам в боротьбі з комахами. Фумігатори при нагріві виділяють в повітря хімічні речовини і відлякують комах, створюючи тим самим визначену зону безпеки;
  • на відкритій місцевості маємо досить популярні різновиди фумігаторів, зроблені у формі свічки та спіралі, що горить. Правда, в негоду їх ефективність значно знижується;
  • існують ще також електричні фумігатори. Але, тримати такі приклади всю ніч увімкненими зовсім неправильно, та й небезпечно, особливо в дитячих кімнатах.

Належне та своєчасне виконання вищезазначених заходів значно знижує ризик захворіти на дирофіляріоз.

Також раніше ми писали Чому нічний тариф коштує вдвічі дешевше. Як заощадити на електроенергії