Навчальний рік 2023-2024 у Дніпрі: як готуються зустрічати студентів у ДНУ ім. Гончара

Міністерство освіти та науки України у цьому навчальному році рекомендує закладам освіти максимально перейти до навчального процесу в аудиторному форматі. Готуються до зустрічі зі студентами і у вишах Дніпра. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара — один із провідних закладів вищої освіти в Україні четвертого рівня акредитації з правом підготовки іноземців за акредитованими напрямами і спеціальностями. Як готовий виш до офлайн-навчання в умовах воєнного часу, як відбуватимуться заняття, чи є в достатній кількості укриття в корпусах та гуртожитках, розповідає Дніпровська панорама з полсиланням на сайт «Наше місто».

оганізація навчання в ДНУ

Цього навчального року у Дніпровському національному університеті планується змішана форма навчання. Як розповіла професорка Наталія Гук, в.о. проректора з науково-педагогічної роботи, докторка фізико-математичних наук, освітній процес планується організувати так: лекції відбуватимуться у дистанційному форматі, а практичні та лабораторні заняття – в аудиторіях. Це особливо важливо для технічних спеціальностей, хімії, біології, медицини. Змішаний режим буде тільки у бакалаврату.

Керівництво університету, враховуючі кількість місць в укриттях, зараз проводить розрахунки, скільки студентів може перебувати в аудиторіях одночасно. Адже безпека – це пріоритет.

оганізація навчання в ДНУ

Дистанційне навчання для нас давно вже не проблема, – розповідає Наталія Гук. – З часів пандемії усі викладачі університету пройшли курси підвищення кваліфікації. Але дуже хотілося б повернутися до очного формату.  

Студентам не вистачає живого спілкування, підтримки педагогів. Більшість позитивно сприйняла можливість знову вчитися в аудиторіях. Керівництво університету повною мірою розуміє виклики, які стоять перед вишем у зв'язку із поверненням навчання до аудиторного формату, тому передбачено гнучкий режим. Дуже багато залежить і від ситуації з безпекою, і від ймовірності блекаутів. Тож насильно заганяти студентів до навчальних корпусів ніхто не буде.

До того ж, самі студенти обиратимуть, у дистанційному чи змішаному режимі навчатимуться. За неповнолітніх рішення прийматимуть їхні батьки.

оганізація навчання в ДНУ

Гуртожитки. Вже зараз багато студентів з іншіх місць подають заяви на заселення до гуртожитків. Вони в ДНУ місткі, тож можна не переживати, що не вистачить місця. За кожним факультетом закріплено свій гуртожиток. До речі, мешкають там не лише студенти, а й деякі викладачі та аспіранти. У гуртожитках обладнано чотири укриття, розраховані на 860 місць. Студенти з корпусів, де немає укриття у разі тривоги, можуть пройти в будівлю, де вони обладнані. Оскільки корпуси розташовані поряд, це не займе багато часу.

оганізація навчання в ДНУ

Укриття. Загалом у навчальних корпусах ДНУ чотири укриття, розраховані на 1300 місць. Вони розташовані в 1-му, 5-му, 11-му та 13-му корпусах університету. Також є ще два укриття -- у спортивному комплексі та колишній військовій кафедрі. Туди можуть пройти студенти факультетів фізики, електроніки, комп'ютерних систем, корпуси яких поруч. При обладнанні приміщень під укриття враховувалося, щоб усі вони були розташовані не більше ніж за сто метрів від навчальних корпусів.

оганізація навчання в ДНУ

Наразі йде доукомплектування укриттів, – розповідає Максим Тороп, проректор з адміністративно-господарської роботи ДНУ. – Наші укриття відповідають усім вимогам. Влітку ми проводили обстеження приміщень спільно з ДСНС, було складено акт із зауваженнями, які ми зараз усуваємо. До вересня встигнемо.

Укриття у головному корпусі ДНУ практично готове. Зараз саме встановлюються захисні ролети. Воно розраховане на 500 осіб. Тут є місця для сидіння, туалет з умивальником, вогнегасник, аптечка. Працює wi-fi.

оганізація навчання в ДНУ

Нам залишилося докупити їжу, воду, -- каже Максим Тороп. – Але це ми зробимо безпосередньо перед початком навчального року.

оганізація навчання в ДНУ

Організацію навчального процесу в обов'язковому порядку буде погоджено з військовою обласною адміністрацією, виходячи із безпекової ситуації на конкретний момент.

Нагадаємо, раніше ми писали: Навчальний рік 2023-2024 у Дніпрі: коли будуть починатись та закінчуватись уроки