Пенсія в 55: які професії дають право на достроковий вихід на пенсію

Пенсія в 55: хто з українців може піти на заслужений відпочинок раніше і скільки зароблятиме.

В Україні, як і в багатьох інших країнах, пенсійний вік становить 60 років для жінок і 65 років для чоловіків. Однак, є випадки, коли можна вийти на пенсію раніше.

Відповідно до чинного законодавства України, піти на заслужений відпочинок раніше можуть представники певних спеціальностей. Йдеться про ті професії, які найбільше впливають на стан здоров'я особи і її працездатність.

Для дострокового виходу на пенсію необхідно набути достатню кількість стажу. Кожна спеціальність має індивідуальні вимоги до стажу. З часом, кількість необхідного стажу буде збільшуватися. Наприклад, для вчителів у 2024 році цей показник сягне 30 років, зараз він становить 29 років і 6 місяців.

Список професій, які дають право на достроковий вихід на пенсію:

механізатори;
актори;
бортпровідники;
спортсмени;
працівники сфери охорони здоров'я;
робітники флоту (плавсклад), йдеться як про морський, так і річковий;
авіаційні диспетчери;
спеціалісти геологорозвідувальної сфери;
машиністи залізничного транспорту;
робітники лісозаготівлі і лісосплаву;
працівники сфери освіти;

Важливо звернути увагу, що кількість стажу може значно відрізнятися від терміну роботи особи. Існують обставини при яких обов'язковий страховий внесок, який має сплачувати громадянин – відсутній. Тому людина має зменшений стаж.

Пенсия

Відповідно до закону, розмір пенсії за віком для достроково пенсіонерів визначається за формулою:

Сума пенсії = 1% * стаж * середньомісячний заробіток

Тобто, розмір пенсії буде залежати від кількості стажу та середньомісячного заробітку.

Висновок:

Як бачимо, в Україні діє система дострокового виходу на пенсію для певних професій. Це право надається людям, які працюють у важких умовах, і їхня працездатність значно знижується.

Додаткова інформація:

Уряд планує поступово збільшувати вік виходу на пенсію для всіх українців. Це пов'язано з тим, що зростає тривалість життя, і люди все більше працюють після досягнення пенсійного віку.

Зверніть увагу! Кількість стажу може значно відрізнятися від терміну роботи особи. Існують обставини при яких обов'язковий страховий внесок, який має сплачувати громадянин – відсутній. Тому людина має зменшений стаж.