Пільги дружинам військовослужбовців в Україні 2023
Дружини військовослужбовців в Україні мають право на низку пільг, які їм надає держава на знак подяки за підтримку чоловіків, які захищають країну. Про це пише Дніпровська панорама.
Ці пільги включають:
Дружини військовослужбовців мають право на допомогу у працевлаштуванні
Вони можуть отримати сприяння у пошуку роботи, вивчанні нових професій, а також у відкритті власної справи.
Пошук роботи
Дружини військовослужбовців можуть отримати допомогу у пошуку роботи від органів соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому вони можуть скористатися послугами центрів зайнятості населення, які надають допомогу у пошуку роботи, складанні резюме, підготовці до співбесід, а також навчанні новим професіям.
Навчання новим професіям
Дружини військовослужбовців мають право на навчання новим професіям у державних навчальних закладах. При цьому вони можуть навчатись безкоштовно або за пільговою ціною.
Державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти надається у вигляді:
- повної чи часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
- пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
- соціальної стипендії;
- безоплатного забезпечення підручниками;
- безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у навчальних закладах;
- безоплатного проживання у гуртожитку;
- інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України
Відкриття власної справи
Дружини військовослужбовців мають право на допомогу у відкритті власної справи від органів державної підтримки малого та середнього бізнесу. При цьому вони можуть отримати субсидії на відкриття своєї справи, а також допомогу у розробці бізнес-плану та одержанні кредитів.
Грошове забезпечення
Дружини військовослужбовців, які не працюють, мають право отримання грошового забезпечення. Розмір цього забезпечення залежить від військового звання чоловіка та вислуги років.
Військове звання чоловіка
- Грошове забезпечення дружин військовослужбовців залежить від військового звання чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, які перебувають у шлюбі з військовослужбовцями рядового та сержантського складу, отримують грошове забезпечення у розмірі 25% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, які перебувають у шлюбі з військовослужбовцями офіцерського складу, отримують грошове забезпечення у розмірі 50% від грошового забезпечення чоловіка.
Вислуга років чоловіка
Грошове забезпечення дружин військовослужбовців залежить від вислуги років чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 10 до 15 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 10% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 15 до 20 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 15% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 20 до 25 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 20% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 25 до 30 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 25% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 30 до 35 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 30% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 35 до 40 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 35% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 40 до 45 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 40% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 45 до 50 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 45% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 50 до 55 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 50% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 55 до 60 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 55% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 60 до 65 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 60% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 65 до 70 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 65% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 70 до 75 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 70% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 75 до 80 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 75% від грошового забезпечення чоловіка.
- Дружини військовослужбовців, у чоловіків яких вислуга років становить від 80 до 85 років, отримують грошове забезпечення у розмірі 80% від грошового забезпечення чоловіка.
Дружини військовослужбовців в Україні мають право на медичну допомогу
Дружини військовослужбовців в Україні мають право на безоплатну медичну допомогу в державних медичних установах. Це право закріплено у Законі України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей».
Для отримання медичної допомоги дружинам військовослужбовців необхідно мати при собі:
- Паспорт
- Свідоцтво про шлюб
- Документ, що підтверджує військове звання чоловіка
Медична допомога дружинам військовослужбовців надається відповідно до програми державних гарантій безоплатного надання медичної допомоги. Це означає, що дружини військовослужбовців мають право на отримання всіх видів медичної допомоги, які входять до цієї програми, зокрема:
- Первинна медико-санітарна допомога
- Спеціалізована медична допомога
- Високоспеціалізована медична допомога
Дружини військовослужбовців також мають право на отримання санаторно-курортного лікування та путівок до будинків відпочинку. Для отримання санаторно-курортного лікування дружинам військовослужбовців необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання.
Право на отримання медичної допомоги є однією з основних соціальних гарантій, які надаються дружинам військовослужбовців в Україні. Це право покликане забезпечити захист здоров'я та благополуччя сімей військовослужбовців, які несуть службу на благо України.
Дружини військовослужбовців в Україні мають право на санаторно-курортне лікування
Дружини військовослужбовців мають право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах. Для отримання путівки до санаторію дружині військовослужбовця необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому необхідно надати такі документи:
- Паспорт
- Свідоцтво про шлюб
- Документ, що підтверджує військове звання чоловіка
- Документ, що підтверджує вислугу років чоловіка
Орган соціального захисту населення протягом 30 днів з дня подання документів повинен розглянути заяву та ухвалити рішення про надання путівки.
Санаторно-курортне лікування для дружин військовослужбовців надається у санаторіях, які мають договір із Міністерством оборони України. Санаторно-курортне лікування може бути організоване у будь-яку пору року, але найбільш сприятливим часом для санаторно-курортного лікування є весняний та осінній період.
Тривалість санаторно-курортного лікування дружин військовослужбовців становить 14 днів. У санаторії дружинам військовослужбовців надається повний комплекс медичних послуг, включаючи:
- Лікувальні процедури
- Дієтичне харчування
- Терапевтичні заняття
- Реабілітаційні заходи
- Відпочинок та розваги
Санаторно-курортне лікування для дружин військовослужбовців є важливою складовою соціального захисту військовослужбовців. Санаторно-курортне лікування допомагає дружинам військовослужбовців покращити своє здоров'я, відновити працездатність та відпочити від повсякденних турбот.
Право дітей на освіту
Діти військовослужбовців мають право на отримання безкоштовної освіти у державних навчальних закладах. Вони також мають право на отримання стипендій та матеріальної допомоги.
Право на безкоштовний проїзд
Дружини військовослужбовців та їхні діти мають право на безкоштовний проїзд у поїздах далекого прямування, а також у автобусах та трамваях міського транспорту.
Забезпечення житлом
Дружини військовослужбовців, які не мають власного житла, мають право на отримання службового житла. Вони також мають право на отримання субсидії на оплату житла та комунальних послуг.
Ці пільги надаються дружинам військовослужбовців на знак подяки за їхню підтримку чоловіків, які захищають країну. Пільги допомагають дружинам військовослужбовців покращити своє життя та забезпечити гідне майбутнє своїх дітей.
Як оформити пільги
Для оформлення пільг дружинам військовослужбовців необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому необхідно надати такі документи:
- Паспорт
- Свідоцтво про шлюб
- Копія свідоцтва про народження дитини (за наявності)
- Документ, що підтверджує військове звання чоловіка (за наявності)
- Документ, що підтверджує вислугу років чоловіка (за наявності)
Органи соціального захисту населення протягом 30 днів з дня подання документів мають розглянути заяву та ухвалити рішення про надання пільг.