Свято Андрія Первозванного: як погадати на майбутнє

У четвер, 30 листопада, в Україні відзначається свято Андрія Зимового. Це православне свято, присвячене святому апостолу Андрію Первозванному. У народі цей день також називають Андрій Зимовий або Андрій Зимовий вечір. Про це повідомляє Дніпровська панорама.

Свято Андрія Первозванного є одним з найважливіших у православній церкві. У цей день прийнято гадати на майбутнє, зокрема, на долю, шлюб та погоду. Також у цей день існує ряд заборон, які не слід порушувати, щоб не накликати на себе біду.

Хто такий святий Андрій Первозванний

Андрій Первозванний

Святий апостол Андрій Первозванний - один з дванадцяти учнів Ісуса Христа. Він народився у місті Вифсаїді, на березі Галілейського моря, був рибалкою.

Андрій познайомився з Ісусом Христом, коли той проповідував у Галілеї. Андрій був зачарований Ісусовими словами, і він став одним із його перших учнів. Андрій супроводжував Ісуса у його мандрах і був свідком його чудес.

Після вознесіння Ісуса Христа Андрій продовжував проповідувати його вчення. Він подорожував по всій Малій Азії, а потім і до інших країн. Андрій був активним проповідником християнства, і він багато зробив для поширення цієї релігії.

Андрій був страчений за віру в Ісуса Христа - розіп'ятий на косому хресті в місті Патрас, Греція.

Традиції свята

Гадання на майбутнє - найпопулярніша традиція на Андрія Первозванного. Дівчата гадають на стрічках, вугіллі, дзеркалі та інших предметах, щоб дізнатися про свою долю, шлюб та майбутнє. Також спостерігають за погодою в цей день. Якщо 30 листопада хуртовина - на холодну зиму, йде дощ - на рясний урожай, зірки яскраво світять - на хорошу погоду, на деревах багато інею - на морозну зиму.

У цей день прийнято готувати святкову вечерю з традиційних українських страв. На столі обов'язково повинні бути риба, гриби, капуста та кутя.

Що не можна робити 30 листопада

  • Не можна сваритися та лаятися. Це може призвести до сварок та розбіжностей у родині протягом усього наступного року.
  • Не можна різати ножем хліб. Це може призвести до бідності.
  • Не можна давати в борг. Це може призвести до фінансових проблем.
  • Не можна вмиватися холодною водою. Це може призвести до хвороби.
  • Не можна залишати у будинку відкриті двері та вікна. Це може призвести до того, що в будинок увійде нечиста сила.

Гадання на Андрія Зимового

гадання1

  • Гадання на стрічках. Дівчата рвуть стрічки однакової довжини та кидають їх у миску з водою. Скільки стрічок залишиться на поверхні, стільки разів дівчина вийде заміж.
  • Гадання на вугіллі. Дівчата кидають вугілля у воду. Якщо вугілля потоне - дівчина вийде заміж за бідняка, якщо вугілля залишиться на поверхні - за багатого.
  • Гадання на дзеркалі. Дівчата ставлять два дзеркала навпроти один одного і дивляться в них. У дзеркалі вони повинні побачити свою долю.
  • Гадання на калиті. Дівчата випікають калиту - пиріг у формі чоловічого тіла. Калиту ставлять на стіл, а навколо неї запалюють свічки. Дівчата обертаються навколо калити і намагаються відкусити від неї шматочок. Дівчина, яка відкусить найбільший шматочок, вийде заміж найближчим часом.

Свято Андрія Первозванного - це веселе і таємниче свято, яке має свої традиції та звичаї.

Нагадаємо, раніше ми писали про п'ять справ, які мешканці Дніпра можуть встигнути зробити у грудні до кінця року.