ТОП-5 питань дніпрян про "нічний" тариф на електроенергію: відповідає YASNO

У Дніпропетровській області вже 315 тисяч родин мають двозонні електролічильники та щомісяця заощаджують до 50% витрат на рахунках за світло. Для мешканців Дніпра та області, які також бажають почати економити, YASNO зібрав відповіді на найпоширеніші запитання про "нічний" тариф - повідомляє "Дніпровська панорама".

Що таке "нічний" тариф та хто може ним користуватися?

Це спеціальний тариф, який діє в години мінімального навантаження в енергосистемі з 23:00 до 7:00. За використану в цей час електроенергію побутові споживачі можуть сплачувати 50% від звичайного тарифу. Головною умовою є наявність двозонного лічильника, що фіксує споживання за часом доби – окремо вдень і окремо вночі.

Яка різниця між двозонним, двотарифним та лічильником "день/ніч"?

Різниці немає. Це різні назви одного приладу обліку, що налаштований за двома зонами. На відміну від звичайного, такий лічильник на своєму екрані послідовно відображає: показання за тарифом "день",  показання за тарифом «ніч», загальний обсяг спожитої електроенергії.

Як змістити споживання на нічний час, не обмежуючи себе в комфорті?

За наявності двозонного лічильника суттєво зменшити рахунки за світло можна, якщо максимально змістити роботу потужних електроприладів на години економії. Наприклад, у цей час можуть працювати обігрівач, бойлер, пральна та посудомийна машина, хлібопіч, мультиварка тощо. Запускати їх після 23:00 можна за допомогою функції відкладеного старту. Ще одне зручне рішення – це використання спеціальних програмованих розеток. Вони дозволяють автоматично вмикати та вимикати побутову техніку у потрібний час. Все що для цього потрібно – під’єднати розетку до приладу та мережі і виставити відповідні години робити.      

Чи передає двозонний лічильник автоматично показання?

Автоматично передавати показання можуть лише двозонні лічильники, які є частиною автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ). Це так звані "розумні" лічильники. Коли оператор системи розподілу встановлює їх у багатоквартирному будинку, то АСКОЕ встановлюється одночасно для усіх мешканців.

Якщо ж двозонний лічильник не підключений до АСКОЕ, тоді його власникам необхідно передавати показання самостійно – за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного. Раніше YASNO розповідав, як правильно фіксувати дані двозонних лічильників.

Як швидко перейти на "нічний" тариф?

Швидко та без зайвих клопотів перейти на "нічний" тариф можна, замовивши набір Розумний Watt від YASNO. До його складу вже входять двозонний лічильник та послуга встановлення "під ключ". Також до комплекту можна додати програмовану розетку: з добовим механічним, тижневим електронним чи Wi Fi-керуванням.

Після отримання лічильника оператор системи розподілу протягом 10 днів виконає його встановлення та постановку на облік. І вже у наступній платіжці клієнт побачить, що нарахування здійснюється з "нічним" тарифом.