У декрет по-новому: які відбулися зміни

Відтепер українки самостійно вирішуватимуть, коли йти у декретну відпустку. Зокрема, зможуть обрати дату декрету після 30 тижня вагітності. Раніше ж, якщо громадянка вирішувала продовжити працювати, кількість днів відпочинку зменшувалась, як і розмір виплат, повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на інформацію МОЗ. 

Раніше медичний висновок потрапляв до роботодавця автоматично і з 30 тижня вагітності жінка мала йти у декрет. Тепер же, якщо пані хоче продовжити працювати після цього терміну — то під час першого візиту до лікаря потрібно подати заяву із зазначеною датою, з якої має бути сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН). 

Якщо ж пологи стануться до цієї дати, МВТН сформують з дати пологів. Важливо, що це не впливатиме на тривалість декретної відпустки. Не зменшуватиметься й розмір допомоги з вагітності та пологів. 

Стандартний строк МВТН складає 126 календарних днів, але для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, цей строк продовжується ще на 14 днів, — йдеться у повідомленні. 

Також раніше ми писали Вбивчий наркоз: У Тернополі дворічному хлопчику ліквували карієс