У Дніпрі підбили перші підсумки впровадження національної освітньої реформи

Дніпро є одним із міст-лідерів у впровадженні національної освітньої реформи.
Про це під час прес-конференції заявив голова правління «Комітету виборців України» Станіслав Жолудєв. За його словами, результати моніторингу, проведеного Дніпропетровською обласною організацією КВУ, показують декілька головних аспектів розвитку освіти у місті. 
«Ми бачимо суттєве покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів Дніпра.
Протягом 2018 року проведено капітальні ремонти 58 шкіл та 19 дитсадків. Навчальні заклади забезпечуються за бюджетні кошти дидактичними матеріалами, сучасними меблями, комп’ютерним обладнанням.
У школах створюються медіатеки та ресурсні кімнати.
Приділяється велика увага інклюзивній освіті. У 62 закладах загальної середньої освіти Дніпра відкрито 225 інклюзивних класів, у яких навчається майже 300 дітей з особливими освітніми потребами», – зазначив Станіслав Жолудєв.
Розвивається й мережа дошкільних закладів освіти. Так, з метою забезпечення прозорості у зарахуванні дітей до дитсадків Дніпра, відповідно до розпорядження міського голови, прийом юних дніпрян здійснюється за електронною реєстрацією.
«У Дніпрі функціонує 175 закладів дошкільної освіти та 34 навчально-виховні комплекси з дошкільними відділеннями, у яких виховується 35 тисяч дітей. Також у місті працює 238 спеціалізованих груп для дітей із різними формами захворювань, у 13 закладах дошкільної освіти міста запроваджено інклюзивне навчання. У 2018 році створено 7 навчально-виховних комплексів із дошкільними відділеннями.
Водночас упродовж 2018 року було проведено 5 практичних семінарів для керівників закладів освіти щодо алгоритму впровадження інклюзії», – розповіла завідувачка сектору загальної середньої освіти відділу навчальної роботи управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Олена Сокур.
З ініціативи мера Дніпра Бориса Філатова в місті діє програма «Молодий педагог», завдяки якій молоді фахівці щомісяця отримують муніципальну надбавку у розмірі 2 тисячі гривень. Крім цього, влітку 2018 року близько 1,5 тис. педагогічних працівників змогли відпочити за кошти міського бюджету у муніципальному таборі «Гордість Дніпра».
У рамках Програми розвитку освіти на 2016-2020 роки Дніпровська міська рада виділила кошти на медичне страхування педагогічних працівників шкіл. Близько 6 тис. педагогів застраховані за програмою добровільного медичного страхування та страхування від нещасних випадків. У 2018 році 109 працівників призначено на посади директорів закладів загальної середньої освіти на конкурсній основі.
За словами фахівців, ключовою реформою в освіті наразі є Нова українська школа (НУШ).
«У рамках нововведень вперше був прийнятий нормативний стандарт учителя початкових класів. Тому перехід до НУШ розпочався з підготовки вчителів. У Дніпрі навчання пройшли 403 педагоги перших класів.
Упроваджуються нові методики викладання, змінюється формат спілкування учнів, учителів та батьків, втілюється у шкільне життя створення індивідуальної освітньої траєкторії дитини. З 1 вересня 2018 року за парти Нової української школи сіли понад 11 тисяч першокласників Дніпра, які є першопрохідцями реформи», – зазначила Олена Сокур.
«Отже, наразі в Дніпрі ми спостерігаємо системну трансформацію освітньої галузі, основним завданням якої є розвиток у дитини навичок і компетенцій, що відповідають вимогам часу, а також – формування свідомих, суспільно активних громадян, здатних забезпечити економічне зростання і культурний розвиток країни», – підсумував Станіслав Жолудєв.