У Дніпрі відбувся перший в Україні форум представників громадських рад

Дніпро прийняв перший Всеукраїнський форум представників громадських рад «Дієві громади – якісні рішення влади – спроможні громади». Його провели з ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова спільно з Фондом Конрада Аденауера. Протягом двох днів панельних дискусій понад сто лідерів об’єднань та фондів, а також експерти з децентралізації й представники органів місцевого самоврядування з різних областей країни обговорювали найкращі практики розвитку суспільних ініціатив.

«Це – чи не найбільший форум громадських рад. У Дніпрі з ініціативи нашого мера нині є вагома підтримка органів самоорганізації населення. Зокрема, це відображено у бюджеті міста на 2019 рік», – зазначив секретар міської ради Олександр Санжара.

Представники громадських рад при міських та обласних радах переконані: ідея провести такий форум та теми, які на ньому обговорюють, справді на часі. Адже під час форуму презентували, зокрема, й ексклюзивний досвід розвитку громад, взаємодії суспільства з владою.

«Дуже правильний, своєчасний та потрібний захід. Мене зацікавив блок громадської експертизи. Було чимало тем про організаційні питання, щодо співпраці з органами влади, досвід вирішення проблем в інших містах», – розповів представник Новомосковського району Віктор Бондаренко.

кк

«Хочеться подякувати місцевим органам влади Дніпра за організацію такого всеукраїнського заходу. Дніпро став центром цієї активності. Треба залучати містян до роботи через громадські ради. Це – одна з форм.

Адже поєднання думок зменшує конфліктність ситуацій, а довіра між органами влади та громадськістю зростає. Це – один із механізмів вивчення реальних потреб», – додав спікер форуму, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Вадим Головченко.

яя

У Фонді Конрада Аденауера підкреслили: важливо, що ініціатива проведення такого заходу надійшла саме від влади Дніпра. В організації також підтримали проект Бориса Філатова щодо децентралізації влади на рівні міста й надання більших повноважень мешканцям.

«Для нас важливо, щоб ідеї йшли від громадянського суспільства або влади. Добре, що ініціатива провести цей форум належала безпосередньо керівництву міста. А ще – добре, що ми можемо допомогти у проведенні цього заходу в Дніпрі», – заявив Тім Петерс, керівник представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні (Харків).

Нагадаємо, з ініціативи міського голови Бориса Філатова наступного року у Дніпрі обсяг програми «Бюджет участі» зросте до 31,3 млн грн, а забезпечення програми співфінансування проектів ОСББ і ЖБК збільшиться до 38 млн грн. Відповідні видатки враховано у міському кошторисі на 2019 рік.