У мерії розповіли, як Дніпру вдалося вийти на провідні позиції у рейтингу прозорості 100 найбільших міст України 

Станом на грудень 2018 року Дніпро входить до першої п’ятірки рейтингу прозорості влади за версією українського представництва міжнародної антикорупційної організації Transparency International. Оцінювання 100 найбільших міст України за критерієм прозорості було започатковане у 2017 році.
За даними першого дослідження, жодне з міст не змогло набрати більше 60 балів. У трійку лідерів потрапили Львів (59,7 бала), Кропивницький (55,96) та Івано-Франківськ (54,2). Дніпро тоді посів 66-те місце із загальною оцінкою 25,6 бала.
«Наразі Дніпро посідає 4-те місце із 70,26 бала. Тобто, за півтора року місту вдалося у 15 разів покращити свій результат – це найбільший прогрес серед обласних центрів країни. Також цікавим є те, що зараз Дніпро має вищі бали, ніж лідер рейтингу 2017 року – Львів.
Загалом же, якщо порівнювати п’ять найбільших міст країни, то позитивну динаміку демонструє лише Дніпро», – зазначила голова ГО «Спілка виборців міста Дніпра», кандидат соціологічних наук Надія Міхно під час прес-конференції.
Завдяки чому відбувся такий прогрес, пояснила виконувачка обов’язків заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило.
«Три роки тому ми починали з нуля – у прямому сенсі, бо не мали нічого електронного. При цьому в інших міст було більше часу для такої роботи. У рейтингах наочно продемонстрована динаміка зростання, і це важливо, тому що можна побачити, хто скільки докладав і докладає зусиль. Кожен бал у рейтингу – це великий блок роботи, який і дає високі показники.
Якщо наводити приклади, то за останній час ми зробили так, щоб кожен мешканець міста міг подивитися документи міської ради, стежити за роботою депутатів, міг взяти участь у формуванні бюджету, побачити титульний перелік ремонтів у місті, а також перелік робіт, які виконали і не виконали комунальники, одержати бажану інформацію з порталу відкритих даних, стежити за перебігом продажу комунального майна.
Ми впровадили електронні звернення, створили контакт-центри, проект «Бюджет участі». Це вагомі напрацювання міста. Переважну більшість цих інструментів можна знайти через сайт Дніпровської міської ради», – розповіла Яніка Мерило.
За її словами, важливо не втратити ритм роботи. Адже за даними оцінювання 2018 року, місто-лідер минулого року – Львів – опустилося з 1-го на 7-ме місце, Київ перемістився з 5-го на 9-те, Харків – з 35-го на 53-тє, Одеса – з 39-го на 55-те.
Тож у планах мерії Дніпра на наступний рік не тільки залишатись у топ-5 прозорих міст України, а й покращити результати.