Учасники першого в Україні форуму громадських рад у Дніпрі передадуть уряду свої ідеї розвитку суспільних ініціатив

Делегати І Всеукраїнського форуму громадських рад, який днями відбувся у Дніпрі, ухвалили звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням переглянути можливі зміни до постанови Кабінету Міністрів щодо діяльності суспільних об’єднань. Лідери громадських рад із майже двох десятків міст країни планують підготувати та передати уряду пропозиції стосовно того, як підвищити ефективність взаємодії влади та громади.

Про це під час прес-конференції 11 грудня повідомила голова громадської ради при міській раді Дніпра Лілія Богачева.

«Ще до проведення Всеукраїнського форуму громадських рад, який у Дніпрі ініціював мер Борис Філатов, ми проаналізували роботу нашої громадської ради. Наші юристи працювали над правками до відповідної постанови.

 

Більшість пунктів збігається з напрацюваннями голів громадських рад, що були на форумі. Тож працюватимемо й надалі. Створено також робочу платформу, де спільно з усіма учасниками форуму обговорюватимемо необхідні правки. Їх у вигляді резолюції передамо на розгляд Кабміну», – зазначила Лілія Богачева.

Начальник управління внутрішньої політики департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Максим Лещенко зі свого боку додав, що на робочій платформі обговорення триватиме до березня 2019 року.

«У 2010 році Кабінет Міністрів ухвалив постанову щодо діяльності громадських рад. Цього року Міністерство юстиції внесло свої пропозиції щодо змін до цієї постанови. Ми сформулювали своє звернення до уряду, щоб призупинити дію цих змін.

дя

Обговорення триватиме до березня, бо кожен регіон має свої пропозиції, і ми хочемо зробити один консолідований документ, який і подамо до Кабінету Міністрів», – зазначив Максим Лещенко.

Так, у зверненні назвали неприйнятними низку пропозицій робочої групи при Міністерстві юстиції України. Зокрема, йдеться про скасування регулярних зустрічей лідерів громадських рад з головою уряду, відсутність можливості створювати громадські ради при муніципалітетах.

Крім цього, функцію формування положень громадських рад хочуть передати виконавчим органам, а не самим об’єднанням.

Натомість представники громадських рад українських міст наполягають на внесенні законопроекту про діяльність суспільних об’єднань.

Як відомо, перший Всеукраїнський форум громадських рад у Дніпрі провели з ініціативи міського голови Бориса Філатова за підтримки міжнародного Фонду Конрада Аденауера.

З’їзд, де понад сто делегатів з різних міст України обмінювалися досвідом роботи суспільних об’єднань, тривав 7-8 грудня. Зі свого боку фахівці з розвитку громад назвали форум у Дніпрі своєчасним і корисним заходом.