Успіння Пресвятої Богородиці 2025: нова дата свята, що можна та заборонено робити

Успіння Пресвятої Богородиці в церковному календарі є одним з найважливіших і найшанованіших свят. Цього дня віряни йдуть до церкви, щоб звернутися до Матері Божої з різними молитвами і проханнями, а ще освячують колоски і квіти. Водночас саме цього дня закінчується Успенський піст, який триває два тижні. Тому віряни накривають святковий стіл і вшановують важливе свято в колі найрідніших. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Коли Успіння Пресвятої Богородиці 2025 року: дата за новим календарем

Після переходу на новоюліанський календар 1 вересня 2023 року віряни ПЦУ та УГКЦ святкують більшість церковних свят на 13 днів раніше. Стосується це й Успіння Пресвятої Богородиці, яке раніше припадало на 28 серпня, а тепер святкується 15 серпня.

Історія свята

Згідно зі Святим Писанням, Діва Марія провела останні два роки свого життя поряд з Іваном Богословом, якого Ісус Христос просив піклуватися про неї. За три дні до своєї смерті Богородиця зустрілася з архангелом Гавриїлом, який і сказав їй, що її земний шлях завершується.

Після цього апостоли залишили всі ті місця, де вони на той час проповідували, щоб вирушити до Єрусалима. Вони зібралися біля ложа Діви Марії, щоб попрощатися з Матір’ю Христа. В цей момент Ісус з’явився в білому світлі серед янголів і душа Богородиці відійшла у вічність. Через деякий час, коли учні Спасителя відкрили труну, то побачили, що тіло Діви Марії зникло.

Традиції свята: що можна і не можна робити


У давнину після Успіння Пресвятої Богородиці дівчата більше не займалися важкою фізичною працею. Також від цього дня розпочинався період весіль.

На саме свято віряни відвідують церкву, ставлять свічку біля ікони Божої Матері та моляться про здоров’я своїх близьких. Після богослужіння вдома обов’язково накривають святковий стіл з різними наїдками.

15 серпня, у день Успіння Пресвятої Богородиці, заборонено:

  • носити брудне і старе взуття;
  • грати весілля;
  • ображатися, сваритися;
  • важко працювати;
  • брати до рук гострі предмети;
  • ходити босоніж по траві;
  • розводити вогонь удома;
  • молодим дівчатам до цього дня забороняється стригти волосся.

У народі часто говорили: “Яка погода на Успіння Богородиці — такою буде й осінь”.

Також раніше ми писали Кайдацький кар'єр у 1960-х. Історичне місце в Дніпрі, де зароджувався Червоний Камінь