В «Укрзалізниці» розповіли, в яких поїздах працюють кондиціонери

У цей вікенд спека обіцяє повернутися знов, а отже питання, як зробити свою поїздку в поїзді максимально комфортною, знову набирає актуальності. Про це розповідає Дніпровська порадниця з посиланням на Укрзалізницю.

Розповідаємо більше на найспекотнішу тему

Гарантовано забезпечені функціональною системою кондиціонування майже 400 вагонів Укрзалізниці: насамперед такі вагони стоять у складі поіздів №92/91 Львів — Київ, №106/105 Одеса — Київ, №63/64 Харків — Львів, №12/11 Львів — Одеса, №29/30 Київ — Ужгород, №15/16 Харків — Ясіня, №17/18 Харків — Ужгород та низки інших фірмових поїздів. Усі вони марковані позначкою   в застосунку та на сайті Укрзалізниці.
Ще близько 650 вагонів теж мають кондиціонери, але застарілої модифікації, тому можуть працювати з перебоями.

В Укрзалізницю говорять, що не маркують такі вагони позначкою попри фізичну наявність кондиціонера. За максимальних температур повітря охолодження в цьому вагоні може бути слабким, тому вже на етапі покупки ми про це сигналізуємо відсутністю "сніжинки".

Перед сезоном літніх перевезень залізничники відремонтували системи кондиціонування на 168 вагонах: це вже зараз допомагає зробити подорожі більш комфортними.

Система кондиціонування повітря у вагонах має свої особливості: вона починає працювати за 20 хвилин після відправлення поїзда, а повну потужність   кондиціонер набирає, коли поїзд рухається зі швидкістю понад 40 км/год.

Цікаво, що наявність або відсутність кондиціонування у вагоні напряму не впливає на вартість квитка в ньому, оскільки остання формується переважно в залежності від довжини маршруту, фірмовості поїзда, категорії вагона та класу місця.

Температурна норма у вагонах з кондиціонуванням має коливатися в межах +22…+26 ℃. Обирайте при придбанні квитків вагони з кондиціонуванням та подорожуйте з комфортом!, - прокоментували в Укрзалізниці.

Нагадаємо, раніше ми писали

Пільги на ЖКП для ветеранів: як отримати за спрощеною процедурою (інструкція)