Ви досі її викидали: різні способи використання шкаралупи волоського горіха

Восени падають листя і сиплються горіхи. А чи знали ви, що горіхова шкаралупа, яку зазвичай викидають, насправді може бути корисною в саду та для зміцнення вашого здоров’я. Давайте розглянемо різні способи використання шкаралупи волоського горіха та її корисні властивості, пропонує Дніпровська панорама.

Мульча для саду

Чи можна використовувати шкаралупу волоського горіха як мульчу?

Виявляється, шкаралупа горіха ідеально підходить як мульча для саду. Вона допомагає зберігати вологу в ґрунті, запобігає росту бур’янів і захищає коріння рослин від перегріву. Просто подрібніть шкаралупу і рівномірно розподіліть її поблизу рослин. Це екологічно чистий та економічний спосіб покращити стан ґрунту.

скорлупа

Настоянка шкаралупи волоського горіха

Яку користь та властивості має цей засіб?

Шкаралупа волоського горіха містить важливі мікроелементи, такі як кальцій і магній, а також антиоксиданти. Настоянка на основі шкаралупи може бути корисною для зміцнення здоров’я кісток і суглобів, а також як природний засіб для підвищення імунітету.

Для приготування настоянки просто насипте шкаралупу волоського горіха у скляну банку, залийте горілкою або спиртом та залиште в темному місці на кілька тижнів.

Для страждаючих від гіпертонії, настоянка з твердої горіхової шкаралупи стане справжнім порятунком, адже вона нормалізує тиск і чистить судини. А ось приготувати настоянку в домашніх умовах нескладно.

Інгредієнти

  • 15 горіхів (потрібна саме шкаралупа без ядер)
  • 0,5 л горілки

Приготування

Шкаралупу ретельно очистити від серцевин, вимий і просуши.

Помісти очищені «черепашки» в скляну ємність (підійде звичайна банку) і залий горілкою.

Ємність з настойкою закрити капроновою кришкою і помісти в сухе, темне місце з кімнатною температурою на 14 днів.

Настоянка готова. Можна приймати по 1-2 ст. л. вранці, мінімум за півгодини до їжі. Суміш чистить судини, а також допомагає в лікуванні дихальних шляхів. Може використовуватися в якості профілактичного засобу від гіпертонії.

Як подрібнити шкаралупу волоського горіха вдома?

Найпростіше використовувати ступку, молоток або навіть кавовий млинок. Важливо дотримуватися правил безпеки та уникати занадто грубого натискання, щоб уникнути пошкодження інструментів чи порізів.

Нагадаємо, раніше ми писали: В Україні зросли ціни на молочну продукцію: що може бути в дефіциті