Як у Дніпрі реабілітують молодь з інвалідністю

Розкривають потенціал та навчають корисному: як у Дніпрі реабілітують молодь з інвалідністю. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на департамент соцзахисту. ДМР.

Дніпро – в авангарді піклування про осіб з інвалідністю. Так, на базі Міського центру соціальної допомоги для молоді з інвалідністю (переважна більшість слухачів – молоді люди) вже більше 10 років функціонує відділення соціальної адаптації та профреабілітації, куди входять навчальні курси, де можна здобути професійні навички, ЛФК, соціально-побутовий розвиток, творчі заняття, екскурсії і походи та ін.  
Наприклад, на комп’ютерних курсах вони відкривають для себе різноманітні програми та веб-платформи. На швацьких курсах займаються пошиттям та опановують різні техніки роботи з матеріалами.  Зокрема, у рамках практики учні шиють вироби для ЗСУ – з початку повномасштабного вторгнення вони виготовили 3300 виробів (шапки, балаклави, прапори, білизна та ін.).

Минулоріч у відділенні почав працювати ще й гурток в'язання "Чарівні візерунки", який відвідували 45 учасників.   Вони освоювали техніки в'язання гачком і на машинці – бо в'язання сприяє фізичному (дрібна моторика), когнітивному (запам’ятовування) та емоційному розвитку (творчість, спілкування, релакс творять дива!).
Крім того, за словами директора Міського центру соціальної допомоги Максима Єрьоменка, в’язання – ще один елемент реалізації особистого потенціалу учнів.


– Загалом, протягом 2024 року у відділенні отримали послуги 87 осіб з інвалідністю віком від 16 до 60 років, – повідомив директор. – Наразі на обліку знаходиться 41 особа з інвалідністю, серед них 2 ВПО.

Підопічна відділення Карина похвалилася нам власними здобутками:

– Мені заняття з в’язання допомагають розслабитися. Навчилася в’язати і руками, і на машинці. Вже зв’язала дві пари шкарпеток і шапочку.
Дуже радіємо успіхам молоді і центру