Як здійснюється вручення повістки та як складається акт відмови на вулиці

Як здійснюється вручення повістки на вулиці та як складається акт відмови. Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період , який затверджено постановою Кабміну від 16 травня 2024 року № 560 у разі відмови від отримання повістки представник, який уповноважений вручати повістки, повинен скласти акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент правового забезпечення Дніпровської міської ради.

Як здійснюється вручення повістки на вулиці

Старший групи оповіщення, представник, уповноважений вручати повістки, ТЦК зупиняє (підходить до) громадянина та відрекомендовується, повідомляє про мету зупинки (прибуття) та спілкування.

На вимогу громадянина пред’являє свій паспорт громадянина (посвідчення офіцера, військовий квиток, службове посвідчення), посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, а також пропонує громадянину пред’явити його паспорт та військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі).
Якщо особа підлягає оповіщенню відповідно до розпорядження голови (начальника) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) або відповідного керівника районного (міського) ТЦК про проведення заходів мобілізації чи виклик резервістів та військовозобов’язаних районного (міського) ТЦК, їй вручається повістка.
 

Як складається акт відмови

У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.
 

Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) ТЦК для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в ТЦК.

У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) ТЦК на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення   https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10#Text

Зауважуємо, що відповідно до статті 263 Кодексу України про адміністративні правопорушення, загальний строк адміністративного затримання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, становить не більш як 3 години. Але, наприклад, в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення, строк затримання може становити до трьох діб.

Нагадаємо, раніше ми писали

Оздоровлення дітей пільгових категорій. Як придбати путівку для отримання компенсації