Які назви мала найстаріша вулиця Дніпра протягом 100 років: історія вулиці Воскресенської (фото)
Вулиця Воскресенська, така, яку ми бачимо зараз, являє собою історичний центр Дніпра. Майже кожен будинок несе на собі відбиток часу. За весь період існування вулиця Воскресенська кілька разів змінювала зовнішній вигляд, але на ній досі збереглося багато історичних будівель. Назви вулиці також багато чого розповідають зацікавленим городянам, повідомляє Дніпровська панорама.
Раніше це була не одна, а дві вулиці, які потім об'єднались. Одна частина її називалася Проточною, тому, що неподалік від неї протікала річка Половиця. Річку потім спрямували у підземний колектор.
Друга частина вулиці мала назву Клубна, бо на неї була розташована будівля Англійського клубу.
У 1880-х роках на частині вулиці Проточно-Клубної було зведено будинок інженера Бродського, де працював готель «Лондон».
Деякі будинки зникли після Другої світової війни. На фото 1930-х років - будинок Корецького.На жаль, фасад не дожив до наших днів у первозданному вигляді. Будинок Філармонії зберігся до наших днів у первісному вигляді
Назва "Воскресенська" з'явилася через Свято-Воскресенську церкву, що знаходилася на старому цвинтарі. Потім на місці цвинтаря збудували стадіон Металург, а церкву зруйнували.
Однією з найстаріших на вулиці є будівля, більш відома жителям Дніпра, як Будинок губернатора.
1913 року біля будівлі Англійського клубу на Клубній вулиці звели театр. Пізніше поряд з ним з'явився триповерховий будинок, який було знесено.
З 1911 по 1913 роки було збудовано нинішню Дніпровську обласну філармонію ім. Л. Когана. Планувалося, що це буде клуб громадських зібрань.
Пізніше тут культурно працювали залізничники, був український музично-драматичний театр, театр юного глядача, поки що нарешті 2001 року будівлю було передано у користування Обласної філармонії.
Об'єднати в одну дві вулиці вирішили у 1930-х роках та назвали її вулицею Леніна. Під цим ім'ям вона проіснувала до 2015 року. Завдяки ініціативі городян вулиці була повернена історична назва Воскресенська.
Раніше ми писали про: Таємниця зникнення одного з районів Кам’янського. Що відбулося з селищем Нижня Колонія 100 років тому (фото)