Які професії найбільше потрібні в Україні. Топ спеціалістів, яких гостро не вистачає

Найзатребуваніші професії в Україні в умовах війни. Війна в Україні змінила багато чого в житті українців, включаючи ринок праці. Деякі професії, які були популярними до війни, тепер не так затребувані, а інші, навпаки, стали дуже потрібними, повідомляє Дніпровська панорама.

Засновник рекрутингового агентства "Борщ", експерт ринку праці Сергій Марченко розповів, як війна вплинула на ринок праці в Україні, і кого нині потребують компанії.

Сьогодні найбільша потреба фіксується на військових і технічних спеціалістів, а також психологів.


Які 5 найзатребуваніших професій в Україні в умовах війни:

1. Будівельники

Знищення інфраструктури та житла призвело до зростання попиту на кваліфікованих будівельників, які можуть ремонтувати та відбудовувати пошкоджені будівлі. Це включає столярів, електриків, сантехніків та інших фахівців у галузі будівництва та ремонту.

2. Працівники комунальних служб

Безперервне надання життєво важливих послуг, таких як електроенергія, вода та каналізація, є критично важливим у воєнний час. Працівники комунальних служб, включаючи електриків, сантехніків, техніків та інженерів, необхідні для обслуговування цих важливих систем.

3. Водії


Транспортування товарів, припасів та персоналу є важливим для переміщення людей і матеріалів. Водії різноманітних транспортних засобів, включаючи вантажівки, автомобілі доставки та швидкі допомоги, користуються високим попитом.

4. Фахівці з ІТ

Оскільки цифрова інфраструктура України залишається в цілості, попит на ІТ-спеціалістів для обслуговування та захисту онлайн-систем є високим. Це включає розробників програмного забезпечення, адміністраторів систем, експертів з кібербезпеки та персонал ІТ-підтримки.

5. Медичні працівники

Медичний сектор відчуває підвищений тиск через війну, оскільки збільшується кількість поранених солдатів і цивільних, які потребують медичної допомоги. Медичні працівники, включаючи лікарів, медсестер, парамедиків та медичних техніків, користуються високим попитом для надання критичної допомоги.

Ці п'ять професій представляють безпосередні потреби України в цей складний період. Поки війна триває, попит на ці життєво важливі послуги, ймовірно, залишатиметься високим, сприяючи відновленню та стійкості країни.