За розпорядженням мера Бориса Філатова медичних працівників Дніпра вчать надавати допомогу в умовах надзвичайних ситуацій

11 грудня на базі амбулаторій загальної практики № 7 та № 8 інструктори комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра» проводять тренінги з надання першої домедичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій для медичних працівників (лікарів, медсестер). 

Такі практичні інструктажі, які проводяться спільно з фахівцями КП «Патріот», – один із пунктів розпорядження міського голови Бориса Філатова про першочергові заходи у зв’язку із запровадженням воєнного стану на окремих територіях України.

ру

Всі інструктори КП «Госпітальєри Дніпра» – ветерани з бойовим досвідом. З-поміж іншого вони навчають, як правильно надавати допомогу при бойових пошкодженнях, пораненнях, зупиняти критичну кровотечу, відновлювати дихання, стабілізувати положення пораненого, зокрема при спінальних травмах, тощо.

от

За словами директора КП «Госпітальєри Дніпра» Яни Зінкевич, насамперед тренінги проведуть для медичного персоналу, а потім їх влаштують для освітян та інших категорій працівників, які повинні вміти надавати домедичну допомогу в умовах надзвичайних ситуацій.

шьт

«12 інструкторів навчають по чотири групи на день, у кожній з яких по 30 осіб. Загалом до кінця року плануємо навчити до 2 тис. медичного персоналу. На таких тренінгах даємо максимальне розуміння, що таке бойова травма, її види, вогнепальне поранення, що це за специфіка і як з цим працювати. У нинішніх умовах це дуже важливо», – сказала Яна Зінкевич.

би

Один із учасників тренінгу Віктор Бурба – сімейний лікар амбулаторії № 8 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 4.

бб

«Уже встигли потренуватися, як швидко зупиняти кровотечі за допомогою сучасних турнікетів. Такі практичні тренінги потрібні найперше для медичних працівників. Важливим є те, що інструктори не просто розказують, а й дають можливість відпрацювати теоретичний матеріал з використанням сучасного приладдя. Похвально, що влада міста все так комплексно організовує», – наголосив лікар.

пол