За розпорядженням мера Бориса Філатова медичних працівників Дніпра вчать надавати допомогу в умовах надзвичайних ситуацій
11 грудня на базі амбулаторій загальної практики № 7 та № 8 інструктори комунального підприємства «Госпітальєри Дніпра» проводять тренінги з надання першої домедичної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій для медичних працівників (лікарів, медсестер).
Такі практичні інструктажі, які проводяться спільно з фахівцями КП «Патріот», – один із пунктів розпорядження міського голови Бориса Філатова про першочергові заходи у зв’язку із запровадженням воєнного стану на окремих територіях України.
![ру](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221015-r43gl/conversions/ru-9-optimized.jpg)
Всі інструктори КП «Госпітальєри Дніпра» – ветерани з бойовим досвідом. З-поміж іншого вони навчають, як правильно надавати допомогу при бойових пошкодженнях, пораненнях, зупиняти критичну кровотечу, відновлювати дихання, стабілізувати положення пораненого, зокрема при спінальних травмах, тощо.
![от](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221025-djblk/conversions/ot-3-optimized.jpg)
За словами директора КП «Госпітальєри Дніпра» Яни Зінкевич, насамперед тренінги проведуть для медичного персоналу, а потім їх влаштують для освітян та інших категорій працівників, які повинні вміти надавати домедичну допомогу в умовах надзвичайних ситуацій.
![шьт](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221036-pmdpz/conversions/sht-optimized.jpg)
«12 інструкторів навчають по чотири групи на день, у кожній з яких по 30 осіб. Загалом до кінця року плануємо навчити до 2 тис. медичного персоналу. На таких тренінгах даємо максимальне розуміння, що таке бойова травма, її види, вогнепальне поранення, що це за специфіка і як з цим працювати. У нинішніх умовах це дуже важливо», – сказала Яна Зінкевич.
![би](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221047-ejvbe/conversions/bi-3-optimized.jpg)
Один із учасників тренінгу Віктор Бурба – сімейний лікар амбулаторії № 8 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 4.
![бб](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221058-zrlnk/conversions/bb-optimized.jpg)
«Уже встигли потренуватися, як швидко зупиняти кровотечі за допомогою сучасних турнікетів. Такі практичні тренінги потрібні найперше для медичних працівників. Важливим є те, що інструктори не просто розказують, а й дають можливість відпрацювати теоретичний матеріал з використанням сучасного приладдя. Похвально, що влада міста все так комплексно організовує», – наголосив лікар.
![пол](https://dnpr.com.ua/storage/media/publishing-media/2018/12/11/1601221070-rtjus/conversions/pol-7-optimized.jpg)