Дитячі садки у Дніпрі. Стало відомо, які ще відкриють у листопаді

30 дитячих садочків Дніпра вже відчинили свої двері. Серед них і КЗДО № 200, розташований у Соборному районі. Там нині до змішаної форми навчання долучилось понад 30 діточок. З ними проводять різноманітні заняття. А для безпеки малечі там зробили укриття. 

«Коли почалась війна, звісно, заклад не працював, але завдяки тому, що департамент гуманітарної політики зробив нам чудове укриття, яке має акт ДСНС, ми змогли відчинити свої двері 1 листопада. Батьки із задоволенням до нас ведуть дітей, бо знають, що можуть бути за них спокійні. Тим паче, були випадки, коли самі діти починали плакати, бо не хотіли йти додому», – прокоментувала директорка КЗДО № 200 ДМР Інна Семенко. 

У цілому укриття облаштоване усім необхідним: є технічна та питна вода, шанцеві інструменти, медичний куточок, туалет, гаряча вода, вентиляція, аварійне освітлення та опалення. Крім цього, під час повітряної тривоги викладачі продовжують займатись з дітками в укритті. 


«На сьогодні 30 дитсадків з укриттями та вже працюють за змішаною формою навчання (по 4 години на день) та 7 дошкільних відділень при НВК. Далі поступово щотижня ще відкриватимуться заклади. Тож до кінця листопада функціонуватимуть 47 дитячих садочків», – прокоментував заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов, який 16 листопада є черговим по місту. 

Також він перевірив роботу Дніпровського міського театру ляльок. Адже 12 листопада актори та увесь склад нарешті почали працювати у цьому приміщенні. З початку війни, каже директор, художній керівник театру Валентин Фетісов, заклад не міг працювати у будівлі, бо в них не було укриття. Проте вони займались волонтерською діяльністю, а також з виставами їздили по різних шелтерах, аби подарувати хоч трошки гарного настрою вимушено переміщеним діткам та їхнім батькам. 

«12 листопада о 12:00 ми дали першу виставу, в нас був аншлаг. Ми уклали договір із школою № 130 і під час повітряної тривоги наші відвідувачі можуть перейти туди в укриття. Уже запланували на Новий рік та Різдво чимало вистав, тож запрошуємо до нас», – прокоментував Валентин Фетісов. 

Крім цього, нині завершується ремонт укриття у садочку. Тож відвідувачі театру зможуть ним користуватись, адже воно розміщене в одній будівлі. 

А от до укриття 130-ї школи вже ходять учні та персонал музичної школи № 19. Близько 3-х сотень дітей отримали змогу перейти 1 вересня з онлайн-навчання до офлайн.

«В укритті 130-ї школи за можливості ми продовжуємо проводити заняття», – прокоментувала директорка музичної школи № 19 ДМР Ганна Романовська.

Це укриття повністю має все необхідне як для учнів самої школи, так і для відвідувачів музичної школи № 19 та Дніпровського театру ляльок. Крім цього, тут облаштували пункт незламності. 

«У цілому на базі 46 комунальних закладів загальної середньої освіти відкрито пункти незламності місткістю від 120 до 500 осіб. Там є ігрові зони для дітей, місця для приготування гарячих напоїв, туалети, простір для матері та дитини. Крім цього, є психолог та медсестра, зроблено запаси технічної та питної води, облаштовані куточки психологічної та медичної допомоги, куточок для відвідувачів з домашніми улюбленцями. Встановлено генератори, обігрівачі та забезпечено інтернет-зв’язок (WI-FI)», – підсумував Євген Хорошилов.