До кінця 90-х в центрі Дніпра працював єдиний міський ломбард (фото)

На вулиці Святослава Хороброго, 27, у Дніпрі розташовується пам’ятка архітектури місцевого значення, відома під назвою "ломбард". Так, це зараз у місті працює сотня ломбардів у невеликих МАФах, кіосках чи квартирах на першому поверсі. А 100 років тому, саме тоді на цьому місці з'явилась триповерхова будівля, у якій протягом майже 70 років функціонував міський ломбард, пише Дніпровська панорама, посилаючись на Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради.

Рішення щодо будівництва нової будівлі Міського ломбарду на Великій Базарній (Святослава Хороброго) вулиці було прийнято у 1911 році.

3 квітня 1912 р. відбулись торги на будівництво, які виграв підрядник Шефтель Абрамович Френкель. Будівництво, за проєктом Катеринославського міського архітектора Дмитра Степановича Скоробогатова, було розпочато влітку 1912 р., і вже 26 серпня 1913 р. Катеринославський Міський ломбард розпочав роботу в новій будівлі.

Також у дворі основної будівлі ломбарду було побудовано одноповерховий житловий будинок, ймовірно для квартири управляючого, та одноповерхові допоміжні та складські споруди.

В управлінні зазначили, що ломбард достатньо благополучно працював і припинив діяльність тільки після пограбування восени 1919 року.

Вдруге його було відчинено 12 травня 1925 р. у тій же будівлі на Базарній вулиці, але вже з назвою «Комунальний ломбард».

До кінця 1990-х рр. (без перерви в часи окупації міста у 1940-х рр.) це був єдиний ломбард, що працював в місті.

На початку 2000-х рр. відбулись роботи з реставрації будівлі Пам’ятки, після чого було змінено його функціональне призначення з фінансово-кредитного на офісне.

Ломбард

Ломбард

Ломбард

Ломбард

Ломбард

Ломбард

Ломбард

Фото - О. Волок

Нагадаємо, раніше ми писали: Наймолодший з мостів Дніпра - Кайдацький відзначає 41-у річницю