Кому заборонено їсти огірки. Чим небезпечні для здоров'я

З приходом літа на наші столи приходять свіжі, хрусткі огірки. Цей овоч, багатий на вітаміни та мікроелементи, не лише смачний, але й корисний. Проте, як і будь-який продукт, огірки мають свої протипоказання. Детальніше розповість Дніпровська порадниця.

Кому не можна їсти огірки:

Людям з захворюваннями шлунково-кишкового тракту: Огірки містять грубу клітковину, яка може дратувати шлунок і кишечник, посилюючи симптоми таких захворювань, як гастрит, виразка, ентероколіт.
Людям з нирковою недостатністю: Огірки мають сечогінний ефект, що може викликати додаткове навантаження на нирки, які вже не справляються зі своїми функціями.
Людям з порушеннями водно-сольового балансу: Огірки містять багато калію, тому їх вживання може призвести до гіперкаліємії, що, в свою чергу, може викликати м'язову слабкість, серцеву аритмію та інші проблеми зі здоров'ям.
Вагітним та годуючим жінкам: Вживання огірків може викликати здуття живота, діарею та інші проблеми з травленням, що негативно впливає на самопочуття як жінки, так і дитини.

Можливі проблеми при вживанні огірків:

Здуття живота та діарея: Це найпоширеніші проблеми, які можуть виникнути при вживанні огірків, особливо у людей з чутливим травленням.
Алергічні реакції: У деяких людей огірки можуть викликати алергічні реакції, такі як свербіж, висип, кропив'янка, набряк Квінка.
Отруєння: Вживання в їжу переспілих або зіпсованих огірків може призвести до отруєння. Ознаками отруєння є нудота, блювота, діарея, біль у животі.

Всім відомо, що огірки корисні, але про їх небезпечні властивості знають одиниці.

Нирки

В огірках багато калію. Тому овоч корисний для регулювання тиску. Але багато калію-це дуже шкідливо. Може розвинутися гіперкаліємія.

Токсини

В огірках багато води. Завдяки своїм тканинам цей овоч вбирає дуже багато всього з грунту. Це його плюс. Але, коли грунт засмічений, то плюс перетворюється в мінус. Разом з водою коренева система рослини всмоктує токсини, які акумулюються в плодах. Надлишок шкідливих речовин може стати причиною цілого ряду проблем зі здоров’ям.

Серце

Водянисті за своєю природою огірки можуть принести проблеми тим людям, хто страждає від набряків, а через проблеми з нирками виникнуть проблеми і з серцем. Тому налягати на огірки не потрібно.

Вітаміни


Шкірка огірка багата вітамінами С і А, мікроелементами (залізом, магнієм та ін.). Надлишок вітамінів, однак же, теж шкідливий. Можуть з’явитися висипання на шкірі, виразки, запалення.

Алергія

 
Рідко на огірки буває алергія, але таких випадків все ж достатньо. Зазвичай це відбувається через те, що виробники обробляю огірки спеціальним складом, щоб вони повільніше псувалися. Часто це алергени казеїн і віск. Постарайтеся ретельніше мити овочі, а якщо розумієте, що огірок ніяк не відмити до скрипу, краще зріжте шкірку.

Травлення

Огірок рекомендують для правильного харчування. Але завжди і у всіх він вдало перетравлюється. Часто цей овоч викликає здуття живота і метеоризм. Якщо з органами шлунково-кишкового тракту і так проблеми, від огірків краще відмовитися.

Дихання

Цікаве дослідження провели фахівці Академії алергії в США. Вчені з’ясували, що огірки можуть викликати проблеми з диханням. Особливо це стосується тих людей, хто страждає на астму.

Вагітність

Огірки не є небезпечними для вагітних жінок. Але здуття живота, проносний і сечогінний ефекти, які може викликати огіркова трапеза, на самопочуття впливають негативно.

Крім того, резюмуючи все вище сказане, можна назвати тих людей, яким огірки є шкідливо.

До таких відносяться, хворі на виразку шлунку, гастритники та інші пацієнти гастроентеролога. Огірки підвищують кислотність, при цих захворюваннях вони шкідливі. Мариновані, навіть малосольні огірки не можна їсти людям з гіпертонією, вадами серця, а також при хворобах нирок і печінки.

Важливо:

Їсти огірки рекомендується людям зі здоровим шлунково-кишковим трактом, не вживаючи їх надмірно.
Перед вживанням огірки слід ретельно вимити.
Краще їсти огірки зі шкіркою, адже саме в ній міститься багато корисних речовин.
При появі будь-яких негативних реакцій після вживання огірків, слід звернутися до лікаря.
Пам'ятайте, що огірки – це смачний та корисний овоч, але, як і будь-який продукт, їх слід вживати з розумом.