На жаль, це не фейк, а публічна погроза, - відомий політолог Олександр Кочетков про чутки про позбавлення громадянства Геннадія Корбана

Відомий політолог Олександр Кочетков прокоментував скандал з "анонсованим" позбавленням громадянства Геннадія Корбана, голови Штаба тероборони міста Дніпро, пише Дніпровська панорама.

Нагадаємо, інформація про "таємний указ" про позбавлення Коломоймського, Рабиновича та Геннадія Корбана громадянства України з'явилась на УП ввечері 20 липня. Стаття не містить джерел інформації і більше схожа на вкид чи фейк, однак політолог вбачає тут свідому інформкампанію:

Багато хто, прочитавши в УП, нібито офіс президента збирається позбавити громадянства Геннадія Корбана, а причепом до нього Ігоря Коломойського та Вадима Рабіновича, прийняли це за безглуздий фейк. Бодай тому, що Конституція України примусового позбавлення громадянства не передбачає.

На жаль, не фейк. Це публічна загроза та попередження Геннадію. На мові нашої влади, якій на Конституцію начхати спочатку, це звучить так: «Корбан із Філатовим, перестаньте виникати і не заважайте нам отримувати кайф від нами ж вигаданої величі». Загроза, яка навряд чи буде виконана, але від цього вона не стає менш цинічною та небезпечною, - пише Кочетков.

Чому ж влада вирішила зробити такий дивний та навіть беспрецендентний крок? За думкою політолога, причини дві.

Перша: Корбан по-справжньому сильний менеджер, який вміє як організовувати роботу, так і оперувати фінансами, які потрібні для виконання роботи. З 2014 року Геннадій займався будівництвом оборонних укріплень на Донбасі та Дніпропетровській області, а також забезпеченням ЗСУ всім необхідним, у тому числі, власним коштом. При цьому він ніколи не соромиться висловити свою професійну думку щодо ситуації у сфері, яка йому доручена. Включаючи рішення влади, якщо вони є неефективними. Характер такий: вболіває за справу, а не вислуговується.

Саме через подібні висловлювання на нарадах на Корбана дуже ображався президент Порошенко. Що зрештою призвело до відомого наїзду влади на Геннадія. А зараз дуже ображаються у Зеленського. Зокрема, за те, що керівництво Дніпра відкрито критикує рішення Києва, які сковують місцеве самоврядування руки у забезпеченні оборони своїх міст, - зазначає Кочетков.

Друга причина. Після початку вторгнення керівництва Дніпра увійшло непримиренний конфлікт із братвою дніпровського бізнесмена Олександра Петровського, відомого правоохоронцям як «Нарик». Ця бригада вважає себе тіньовими господарями Дніпра та не приховує своїх симпатій до «руського миру». Борис Філатов і офіційно, і через пресу буквально закликав до керівництва силовиків з вимогою негайно очистити місто від публіки, що бандитує. Але такі персонажі, як Петровський, який, до речі, ще перед війною покинув Україну, завжди має виходи на високопоставлених людей у ​​владі.

І те, що ми бачимо зараз, надто нагадує «відповідь», коли з владою вдалося «вирішувати». Зрозуміло, безкорисливо, а як інакше у нас буває, тільки безкорисливо!
Дії, коли на догоду амбіціям і по наученню намагаються позбутися ефективних людей, які працюють на країну, у мирний час є кричущою безглуздістю. У воєнний час — це у чистому вигляді посібник ворогові. Президент Зеленський начебто почав чистити своє оточення, то може й з ворогами місцевого самоврядування заразом розбереться? - обурюється політолог.

Політолог підкреслює, що Дніпро,окрім вибудовування трьох оборонних ліній навколо себе, з власної ініціативи ще й багато в чому допомагає ЗСУ в обороні Запоріжжя, а також підтримує Харків. Таким чином, позбавившись Геннадія Корбана, Зеленський значно послабить усю оборону на Криворізькому та Запорізькому напрямках.

Раніше ми писали: Відомий журналіст Юрій Бутусов прокоментував чутки про позбавлення громадянства Геннадія Корбана: За законом це неможливо