Нерест під загрозою. У Дніпрі масово гине риба

Екологічну катастрофу з масовою загибеллю риби в заплавневій частині Каховського водосховища зафіксували Запорізький рибоохоронний патруль спільно з Державною екологічною інспекцією південного округу. Фахівці називають ймовірними причинами загибелі риби зниження рівня води у водосховищі та ізоляцію заплавних проток, які ще й промерзли.

Про це повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на ZP В городе

Управління Служби безпеки України в Запорізькій області почало розслідування масової загибелі риби у нижньому б’єфі річки Дніпро через критичне зниження рівня води.

Провадження відкрито за порушення законів та звичаїв війни. Тривають слідчі дії, встановлюються розміру збитків, завданих довкіллю, повідомили у Запорізькій прокуратурі.

В якості причини надзвичайної ситуації називається пошкодження затворного механізму Каховської гідроелектростанції (Херсонська область) внаслідок обстрілу російськими військовими.

Це вплинуло на рівень води у Каховському водосховищі та річці Дніпро, який продовжує стабільно знижуватись. Через цю екологічну ситуацію у водоймі гинуть водні біоресурси, що може призвести до зриву нересту навесні 2023 року, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що майже половина території водойми (163 гектара) повністю осушена і там спостерігається щільне скупчення водних біоресурсів на площі близько 195 гектарів без можливості виходу у відкриту частину водосховища.

Також обстежено Балабинську затоку водосховища загальною площею 358 гектарів і встановлено, що осушено близько 121 гектара затоки, а на решті площі на трьохсотметровій акваторії по обидва боки від насипної дамби глибина складає 1 метр. Тут також скупчилася риба без можливості виплисти у відкриту частину водосховища.

Обстежено було й Дніпровські плавні нижче Запоріжжя між річкою Кушугум і Дніпром (протока Домаха) – з 23 гектара там виявилося осушено 9 гектарів, спостерігалося декілька скупчень риби, що не могла переплисти у відкриту частину водосховища. Кількість загиблої риби екологи оцінили у 95,2 тисячі особин масою 4610 кілограм. В основному це карась, плітка, краснопірка, гірчак, сазан тощо.

У Держспоживслужбі закликали мешканців Запоріжжя та області не збирати загиблу рибу, не вживати її та не купувати рибні товари на стихійних ринках. Застереження стосується й мешканців Дніпропетровської області, куди таку рибу можуть збувати несумлінні громадяни. Тож будбье пильні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що В Днепре известный гончар создает красивые и практичные устройства для обогрева. Можно ли сделать самим.