Нові ідеї для розвитку трьох вокзалів: у Дніпрі стартував архітектурний форум «Міста України — 2019»
16 грудня у Дніпрі розпочався Всеукраїнський архітектурний форум «Міста України — 2019». Захід проходить у рамках програми мера Бориса Філатова «Культурна столиця». Форум складається з трьох напрямів: професійний воркшоп, цикл лекцій від провідних архітекторів і виставка проєктів 950х600.
«Воркшоп – центральне дійство форуму. Він спрямований на вирішення питань стратегічного розвитку нашого міста. Цього року на розгляд винесли територію трьох вокзалів. У нас уже є певне ставлення до цієї території, концепції, які вже склалися протягом багатьох років. Але виникла необхідність подивитися на цю територію свіжим оком. Ми чекаємо від воркшопу нових поглядів, нових ідей і, можливо, на перспективу, нових вирішень», – сказала організаторка форуму, директорка КП «Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура» ДМР Яна Куницька.
Сьогодні учасники воркшопу шляхом жеребкування розділяться на 5 робочих груп та отримають завдання. Через добу кожна з команд представить власне бачення території площею у 60 га – це річковий, залізничний та автобусний вокзали. Далі буде визначено 5 окремих ділянок для більш детального опрацювання. Протягом 4 діб кожна з команд працюватиме над певною частиною загальної картини.
«Ідеї, які ми отримаємо протягом роботи воркшопу, – не для реалізації. Тому що протягом тижня неможливо освоїти такі складні майданчики як дніпровські вокзали, але ідеї можуть стати вихідною точкою для розвитку цих територій. Крім цього, позитивним моментом такого заходу є спілкування молодих архітекторів зі старшими колегами. Перші навчаються та переймають досвід, а другі розуміють, які погляди наразі є у молоді, – таким чином відбувається взаємний обмін», – розповів архітектор Олексій Образцов.
Для участі у воркшопі зареєструвалося понад 60 чоловік: це переважно студенти-архітектори з Дніпра, Львова, Харкова, Києва.
«Я вперше беру участь в архітектурному форумі та воркшопі зокрема. Це один з найбільших і глобальних заходів серед тих, де мені довелося бути. Залучення студентів до таких подій дуже мотивує. Адже ще навчаючись, ми можемо надавати ідеї та працювати над створенням структури міста. Нашою основною темою під час роботи воркшопу буде радянська архітектура та зміна доцільності її використання», – розповіла учасниця воркшопу, студентка магістратури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Катерина Давиденко.
Ілля Коробка – студент магістратури Львівської політехніки. Він приїхав до Дніпра разом зі своєю командою.
«Наразі у нас сесія, але ми зібрали команду і приїхали сюди взяти участь у такому великому архітектурному форумі та, звичайно, воркшопі. Нас дуже зацікавили такі масштабні проєкти, які пропонуються на розгляд. Над чимось подібним ми раніше не працювали. Для нас провели дуже класну екскурсію, ми побачили багато промзон, цікаві райони, забудови. У нас уже багато ідей, сподіваюсь, що їх візьмуть до уваги під час створення містобудівної концепції у Дніпрі», – поділився враженнями молодий чоловік.
Оприлюднення готових проєктів та їхній захист відбудеться 21 грудня. Усі охочі мають можливість прийти послухати, поставити питання та висловити своє ставлення до представлених рішень. Про деталі заходу можна дізнатися на сторінці у Facebook https://www.facebook.com/groups/677404975759288/?fref=mentions&__tn__=K-R , а також на сайті Дніпровської міської ради.