Список професій, на які незабаром виникне великий попит у Дніпрі
Цей рік навчив українців пристосовуватися до нових реалій. Повномасштабна війна вплинула на всі сфери - зокрема і на ринок праці: тут і вимушені звільнення, і зміни спеціальностей. Іноді шукати роботу доводиться месяцями. Втім, поступово з'являються й нові професії, на які вже є попит, передає Дніпровська панорама
Українці готові змінювати спеціальність, аби мати роботу. Під час війни змін зазнав і час, який потрібен на пошук нового місця праці.
Якщо раніше це було тиждень – два тижні. То зараз це може бути місяць, а може бути і півтора місяці. До цього треба бути готовим і розуміти ці умови,- кажуть на сайті працевлаштування.
За даними фахівців работодавчих агенцій, у п’ятірку найпопулярніших вакансій сьогодні входять - менеджер з продажу, продавець-консультант, водій, кухар, бухгалтер.
Якщо говорити про те, хто буде затребуваний, які кваліфікації, то зараз роботодавці вже починають говорити про можливі дефіцити кваліфікованих кадрів, - зазначають на сайті.
Перераховують професії, де нині конкуренція найменша.
Ми зараз бачимо в медичній сфері є: лікар УЗД для прикладу. І електрослюсар також. Низька конкуренція. Тобто вакансії є, от людей, які можуть обійняти цю посаду небагато, - кажуть фахівці.
Активно зараз розвивається і напрямок підготовки операторів дронів. В одному із центрів випустили вже більше, ніж тисячу випускників. Керівник центру підготовки запевняє, що це професія майбутнього і перераховує, де це буде потрібно у мирному житті.
Аграрний сектор, архітектура, все, що пов’язано з енергетикою та енгергоефективністю, кіно-відео зйомка. Окремий великий блок це буде після війни пов'язано з розмінуванням. Проведення різноманітних шоу, там аерошоу, тощо. Тобто для розвитку аеродинаміки, - каже керівник центру Віктор Таран.
Тож до списка, в якому є менеджери, продавці-консультанти, водії, кухарі, бухгалтери вже додаються кваліфіковані оператори дронів, а також будівельники й медики вузьких спеціальностей. Це підтверджують у Київській Школі економіки, де провели дослідження "Які професії будуть потрібні після війни".
Будівельник. Ми будемо відбудовуватися. Будуть всі професії, які всі пов’язані з армією, звичайно. Загроза нікуди не зникне і армія у нас буде ставати все більше високотехнологічною. Будуть професії пов’язані з травмою, медицина, по відновленню і будуть професії високотехнологічні, - зазначає президент Школи економіки Тимофій Милованов.
Студентам радять зараз вчити приділити увагу двум напрямкам.
Зараз має бути технологічна грамотність. Друге, звичайно - все, що про людей. Люди на першому місці. Тому м’які навички – спілкування, емпатія, емоційний інтелект це те, що потрібно розвивати, - переконує очільник Школи економіки.
Тому люди, які шукатиме роботу у найближчому майбутньому мають бути готовими до змін та вміти швидко пристосовуватися до нових реалій.
Раніше ми писали про: McDonald's у Дніпрі готується до відкриття: компанія шукає співробітників.