Таємниці Запорізького кладовища. Де ховають видатних діячів Дніпра (відео)

Запорізьке кладовище Дніпра - це справжня історія нашого міста, адже тут вже понад 70 років ховають наших видатних земляків - відомих військових, науковців, політиків, ракетників, діячів культури та мистецтва. З дозволу родичів журналісти побували біля місць спочинку окремих видатних дніпрян, щоб нагадати, чим вони прославили наше місто. Про це повідомляє Дніпровська панорама.

Запорізьке кладовище з'явилося у Дніпрі після Другої світової війни - у 1957 році. Воно відразу стало центральним через те, що тут ховали еліту міста. Зараз кладовище є закритим. Тут ховають або за видатні заслуги, або у випадку, якщо тут вже похований близький родич покійного - біля його могили.

Серед недавніх поховань - місце спочинку Олександра Дегтярева, ракетника, генерального директора конструкторського бюро "Південне". У 2020 році для того, щоб проводити його в останній шлях, у Дніпро спеціально приїжджав президент України Володимир Зеленський.

Поряд похований Жан Мельников, який останні двадцять років свого життя, до смерті у 2021 році, був художнім керівником театру драми та комедії. На сцені ж драмікому він виступав з далекого 1954 року. Поки що на місці останнього спочинку Жана Мельникова немає пам’ятника, свого часу був оголошений збір на меморіал, утім, війна завадила цим планам. Він буде встановлений у майбутньому.

на центральній алеї Запорізького кладовища виокремлюється місце поховання видатного вченого, ректора Дніпровського національного університету, що найдовше керував вишем за час його існування – Володимира Моссаковського. За час  його ректорства фактично була створена матеріально-технічна база університету, заклад освіти та науки став передовим центром наукових досліджень та виховання молоді. Поміж іншим, Володимир Моссаковський за свої заслуги перед Дніпром отримав звання Почесного громадянина міста. Прикметно, що погруддя на його могилі - авторства іншого Почесного громадянина Дніпра - скульптора Володимира Небоженка.

У міськраді Дніпра зазначають, що окремі могили в майбутньому візьмуть на облік об’єктів культурної спадщини.

Подробиці - у сюжеті тележурналістів.

Нагадаємо, раніше ми писали, як у Дніпрі виглядає найстаріше кладовище