У Дніпрі молодь навчали, як запобігти та протидіяти насильству
У Дніпрі в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели превентивно-виховний захід «EMOTION FEST Dnipro». Його організовано за підтримки міського голови Бориса Філатова, а також регіонального представництва з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі програми Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
Учасниками «EMOTION FEST Dnipro» стали студенти та старшокласники міста. У програмі – спілкування з представниками поліції, правозахисних громадських організацій, центрів надання безоплатної правової допомоги, психологами. Формат –панельна дискусія, «живий» мікрофон щодо побудови ненасильницьких стосунків з близькими, формування нетерпимості до насильства у суспільстві тощо.
«Ніхто не захистить вас, окрім вас самих. Можуть допомогти члени родини, різні служби, але в першу чергу ви повинні розуміти, що саме ви маєте знайти у собі сили захищати самих себе. Сподіваюся, після сьогоднішнього заходу у вас укріпилося ставлення до себе, своїх прав, їх захисту. А якщо у житті вам вдасться захисти окрім себе ще когось, то це справжнє досягнення», – підкреслила начальниця управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Дар’я Біла.
Зі свого боку заступниця начальниці згаданого управління Анна Браткова зазначила: «Заохочували молодь жити у світі позитивних емоцій. Водночас говорили, що у світі є проблеми, зокрема насильство різного виду, і що треба звертатися до тих установ, які працюють у напрямку захисту від насильства і з його наслідками. Але важливіше – говорити про це заздалегідь, що й робили».
За словами регіональної спеціалістки з питань запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі програми Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Анни Карпеченкової, мета громадянського суспільства – запобігти усім формам насильства. «Серед іншого пояснили молоді у зрозумілій для них формі, у форматі фесту зі спілкуванням з експертами, які мають бути стосунки, тобто стосунки без насильства. Дуже важливо, щоб у юному віці вони це зрозуміли, адже зовсім скоро вони створять свої сім’ї. На жаль, історично так склалося, що насильство має циклічний характер. Тобто у родинах, де було насильство, у 50 % випадках воно повторюється вже у сім’ях дітей. І над цим час замислитися, щоб розірвати це коло», – підкреслила Анна Карпеченкова.
Зі свого боку інспектор управління патрульної поліції Дніпра Віталій Біловол додав: «Якщо говорити про виклики щодо домашнього насильства, то це класичні ситуації, коли свариться подружжя, батьки із дітьми чи навпаки, особливо, коли діти застосовують насильство до своїх уже літніх батьків. Насильство від економічного до фізичного – ситуації абсолютно різні. Але найчастіше відбувається той вид насильства, про яке найменше інформують, – психологічне. Коли людей принижують, знецінюють їхню роботу. Серед основних меседжів заходу: насильство – це сміття, яке потрібно виносити з дому. Звертаючись по допомогу, є усі шанси його подолати. Звісно, про цю проблему слід якомога більше розповідати».
Після дискусійної частини з експертами учасники долучилися до тематичного квесту. Кожен із них отримав подарунки та інформаційні листівки, де вказані ті установи, до яких можна звертатися.