У Дніпрі нагадали, які штрафи чекають на підприємців за несвоєчасне прибирання снігу

У Дніпрі, у рамках підготовки міста до зими, розповіли, які штрафи чекають на підприємців за несвоєчасне прибирання прилеглої до їхніх об’єктів території від снігу.

За словами начальника інспекції з питань благоустрою Дніпровської  міської ради Руслана Мороза, виявляється, що більшість місцевих бізнесменів навіть гадки не мають, що зобов’язані доглядати за прилеглою територією, зокрема, прибирати бурульки.  

«На жаль, більшості підприємців потрібно пояснювати, що загалом існує таке поняття як прилегла територія, і що вони мають зобов’язання щодо її благоустрою, навіть якщо вона не знаходиться у них в оренді. Наприклад, весь простір поруч зі звичайним стаціонарним приміщенням – від його фасаду до бордюру –  є прилеглою територією. У разі якщо будівля має бокові частини, то прилегла територія обмежується на середині відстані до наступного будинку, а з тильного боку - поширюється  на всю прибудинкову частину.  Власник або орендатор має доглядати цю територію (яку б площу вона не займала), згідно із законом про благоустрій», – пояснив Руслан Мороз.

76211543_2517157708496444_2232261663858360320_n

Також він додав, що обсяг прилеглої території визначають ще й за видом діяльності. Наприклад, якщо це АЗС, промислові підприємства тощо, то прилегла територія становить 50 метрів від фасаду будівлі або паркану, яким вона огороджена. Якщо це ресторан або об’єкти відпочинку та послуг, що розміщені у лісах і лісопарках, то ширина території становить 100 метрів. Навіть гаражі мають територію, яку потрібно облагородити у 5 метрах поряд.

Начальник інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради також озвучив основні обов’язки, яких мають дотримуватися місцеві підприємці:


1. Своєчасне очищення прилеглої території від снігу не пізніше ніж за півтори години після його випадіння. Якщо він залежався, то пішохідну частину потрібно посипати піщаною сумішшю. Якщо ж на прилеглій території утворився лід, його також потрібно посипати. Відповідно до правил благоустрою, сіль використовувати заборонено;

2. Бурульки мають знімати балансоутримувачі будівель або винаймати для цього спеціальну техніку. В жодному разі не збивати – аби уникнути травматизму перехожих або пошкодження автомобілів;

3. Також під час розчищення снігу заборонено скидати його на дорогу, складати у кучугури, заввишки понад 1 метр, особливо у районі перехресть.  Не можна робити вали біля пішохідних переходів.

«Після випадіння першого снігу співробітники інспекції з питань благоустрою  обійдуть підприємства, аби проінформувати власників про необхідність чистити сніг. Під час другого обходу їх попереджатимуть. У разі відсутності реакції –виписуватимуть штрафи», – пояснив Руслан Мороз.

Штрафи для фізичних осіб становлять 340 - 1360 грн, для юридичних осіб та ФОПів – від  850 до 1700 грн. Кінцеву суму штрафу визначає адміністративна комісія.