У Дніпрі відкрили ще одну сучасну лабораторію мехатроніки для школярів

Приклад об’єднання зусиль міста та бізнесу для розвитку технічної освіти. У Дніпрі відкрили ще одну сучасну лабораторію мехатроніки для школярів. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на пресслужбу міської ради.
 
У Дніпрі відкрили сучасну лабораторію мехатроніки для школярів. Так у Дніпрі в ліцеї № 134 (ж/м Ломівський) запрацювала нова технічна лабораторія. Тут учні вивчатимуть математику, фізику, програмування та, найголовніше, основи мехатроніки. А ще познайомляться з промисловими роботами.

Це буде корисним для тих, хто в майбутньому працюватиме в промисловості. Створення лабораторії стало частиною масштабної ініціативи компанії «Інтерпайп» та Дніпровської міськради з розвитку технічної освіти. 

суш

Ремонт приміщення взяло на себе місто — повністю замінили підлогу, стіни, стелю, вікна та відновили електрику та систему опалення.

«Міська влада відкрита до співпраці з бізнесом у сфері освіти. Ми вибудовуємо системну роботу, користь від якої насамперед мають наші діти.

Завдяки співпраці з «Інтерпайп» у школах Дніпра маємо вже 5 технічних лабораторій, в яких діти можуть зрозуміти основи інженерного фаху та покращити знання з математики, фізики та інформатики.

Сподіваємося, що досвід подібних партнерств стане трендом і в Дніпрі, і по всій Україні, адже система освіти давно потребує більш сучасних підходів та новацій», — зазначила заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Ксенія Сушко. 

 

«Інтерпайп» взяв на себе матеріально-технічне забезпечення шкільної лабораторії: закупив комп’ютери та конструктори fischertechnik. Це навчальні симулятори реальних виробничих ліній, популярні в європейських коледжах. Вони дозволять вчителю проводити цікаві різноманітні інтерактивні заняття та пояснювати принципи програмування.

Сподіваємось, діти зацікавляться і спочатку продовжать навчання у технічному виші, а потім прийдуть на виробництво як інженери-мехатроніки – фахівці, здатні і програмувати, і лагодити, і налаштовувати автоматизоване обладнання», – каже  директорка з комунікацій «Інтерпайп» Людмила Новак.


Співпраця бізнесу та влади розпочалася з ініціативи народного депутата України Дмитра Кисилевського. У 2019 році він запропонував об’єднати ресурси для розвитку технічної освіти на лівому березі Дніпра.

 «Уявіть, дитину захоплюють звичайні уроки мехатроніки у власній школі, вона працює з хорошим обладнанням, навчається за актуальною програмою.

До того ж вона була на екскурсії на реальному виробництві і її вразили сучасні автоматизовані лінії. Чи захоче вона стати інженером-мехатроніком, тим самим фахівцем, який управляє промисловими роботами і якого конче потребують сучасні виробництва?

Думаю, з високою долею вірогідності, так. Особливо, якщо в рідному місті є можливість вищої технічної освіти за тією ж спеціальністю.

Це і є зрозумілий навчальний маршрут, який навчальні заклади, бізнес та влада поступово вибудовують для старшокласників за спеціальністю інженер-мехатронік.

Разом з щойно відкритою він об’єднує вже п’ять шкільних лабораторій мехатроніки та дві у «Дніпровській політехніці», систему змагань та факультативного навчання. Це хороший приклад win-win співпраці, коли у виграші залишаються всі партнери, діти та держава», – зазначив Дмитро Кисилевський. 

суш1

Лабораторії мехатроніки створюють спільними зусиллями бізнесу, влади та навчальних закладів, щоб допомогти дітям поступово перейти від зацікавлення технічними науками у школі до затребуваної професії. 

За 5 років у Дніпрі створено два освітні маршрути: від уроків праці до кваліфікованого робітника (7 кабінетів праці у школах, майстерня верстатників у ПТУ № 2) і від фізики та інформатики до інженера-мехатроніка (5 лабораторій у школах, 2 – у «Дніпровській політехніці», модернізовані технічні гуртки, система профорієнтації та змагань).

Нагадаємо, раніше ми писали

СБУ затримала агентку рф, яку окупанти хотіли підірвати в людному місці на Дніпропетровщині