В YASNO розповіли, чому відбуваються нарахування за світло, якщо в квартирі ніхто не проживає

Щомісяця в Україні постачальник електроенергії, згідно правил роздрібного ринку, виставляє рахунки. Їх отримують усі клієнти, навіть ті власники квартир, в котрих ніхто не проживає. Чому так відбувається і як не накопичити борги за порожню квартиру - розповіли у компанії YASNO, повідомляє "Дніпровська панорама".

Якщо в квартирі, де ніхто не проживає, встановлена автоматизована система обліку електричної енергії (АСКОЕ), то оператор системи розподілу бачить, що споживання не відбувається, і тоді у рахунку такий клієнт бачить 0 гривень до сплати. Але якщо такої системи немає, то дізнатись чи відбувається споживання чи ні, якщо клієнт про це не поінформував, оператор системи розподілу не може.

Тоді, навіть якщо у квартирі ніхто не проживає і показання електролічильника не передаються, то нарахування за спожиту електроенергію все одно відбуватиметься – за середньодобовим споживанням.

В YASNO рекомендують, щоб не накопичити борги за порожню квартиру, можна виконати наступні дії:

  1. Відключити всі електроприлади і щомісяця передавати одні й ті ж самі останні зафіксовані показання електролічильника.
  2. Звернутись до оператора системи розподілу щодо тимчасового відключення електроспоживання. Тоді ОСР проведе відключення. Але важливо пам’ятати, що послуга по відключенню та підключенню за ініціативою клієнта платна та буде проведена за кошти клієнта. Термін підключення від 3-х робочих днів у містах та до 5 робочих днів у сільській місцевості.

Нагадаємо, раніше в YASNO повідомили, як жителям Дніпра та області правильно знімати показання двозонного лічильника електроенергії.