Хто захищає небо Дніпра та України: як працює ППО і чому вона є ключовим фактором перемоги

Небо над Дніпром та всією Україною вдень і вночі пильно охороняє протиповітряна оборона (ППО). Завдяки нашим оборонцям неба ми можемо продовжувати жити нормальне життя та наближати спільну перемогу, підтримуючи економіку та допомагаючи армії донатами. Про це повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на Дніпро Оперативний.

За словами офіцера ПвК "Схід" Євгена Поліщука, знищення ворожої цілі може бути справою кількох секунд чи хвилин, а іноді на це йдуть години. Очі ППО - радіотехнічні війська, які несуть чергування цілодобово. Засоби радіолокації здатні бачити в кругову і на великі відстані. Вони виявляють ціль, і якщо ця ціль ідентифікована як повітряний противник - переводяться зенітно-ракетні війська в відповідний рівень готовності, націлюються і проводять ураження

Якщо це швидкісні цілі на малих висотах і виявляються вони, як правило, не на великих відстанях, то може пройти від декількох десятків секунд до 10 хвилин. Якщо це цілі, які злітають з аеродромів - дальні бомбардувальники, яких видно далеко і які летять на великих висотах (радіотехнічні війська їх бачать на великих відстанях), то повітряні тривоги можуть лунати до декількох годин, - зазначає Євгеній Поліщук. 

ППО - це не лише ракети

Багато людей вважають, що ППО - це якась установка типу Patriot або С-300. Однак насправді ППО – це і зенітно-ракетні війська, і радіотехнічні війська, війська зв’язку, авіація і навіть піхота.

Так, бійці ППО теж можуть сидіти в окопах з автоматами. Завдання з протиповітряної оборони вони можуть виконувати як вглиб країни для прикриття важливих військових об’єктів, так і для прикриття військ. Є відповідні засоби безпосереднього прикриття наземної оборони. А от в штурмах бійці ППО безпосередньо участі не беруть - лише прикривають війська під час наступу, знаходячись на певній відстані позаду.

Ворог став хитрішим

Офіцер ПвК "Схід" також розвіяв міф про повну некомпетентність армії противника.

На початку війни у росіян дійсно не було тактики як такої - вони йшли напряму. Зараз же вони набралися досвіду і вдаються до різних хитрощів. Наприклад, спершу ворог може масово вдарити "Шахедами", а потім після них, хвилин за 10, ще й крилатими ракетами. Він хоче зробити так, щоб ми використали всі запаси ракет. Після цього вже летять крилаті ракети в ті цілі, які він задумав вразити, – розповідає Євгеній Поліщук.

Найбільше українці бояться осінньо-зимового періоду. Минулого року саме у цей час росія не шкодувала зброї для ударів по енергетичних об’єктах. Офіцер ПвК "Схід" Євгеній Поліщук заспокоює: ефективність ППО не знижується навіть у сурових зимових умовах. 

Наші зенітно-ракетні комплекси є всепогодні. Вони можуть працювати від -50 до +50, як записано в їх тактико-технічних характеристиках. Неважливо, яка погода - дощ, сніг, вони працюють в будь-яку пору року, - додає офіцер.

ППО - це щит, який захищає нас від повітряного нападу. Без ППО війна була б зовсім іншою, і ймовірність того, що Україна переможе, була б набагато меншою.

Нагадаємо, раніше ми писали, що сержант бригади з Дніпропетровщини Ганна "Туман": героїня війни, яка не лише рятує життя, а й веде бій.