Підозрюваного НАБУ у розтраті екс-заступника голови правління "Приватбанку" Яценко знайшли в Європі

Топ-менеджер олігарха Ігоря Коломойського Володимир Яценко, якого НАБУ затримувало за підозрою у розтраті коштів Приватбанку, зміг благополучно виїхати з України вже під час військового стану. Про це йдеться у новому розслідуванні журналіста Михайла Ткача, повідомляє Дніпровська панорама.

Примітно, що у лютому 2021 року колишнього топ-менеджера Приватбанку Яценка було показово затримано детективами НАБУ. Для цього силовики навіть спеціально посадили приватний літак. Це стало першим таким випадком в Україні. І в цьому літаку Яценко вилетів із Дніпра до столиці Австрії – міста Відня.

Яценко помітили у Відні


За даними Національного антикорупційного бюро на жовтень 2023 року, Володимир Яценко досі вважається підозрюваним. Однак за рішенням суду йому було обрано запобіжний захід у вигляді застави, без додаткових обмежень. А з березня 2022 року прокуратура не вважала за потрібне обмежувати пересування колишнього топ-менеджера Приватбанку.

Внаслідок цього Яценко кілька разів виїжджав з України вже під час загальної мобілізації - як "обличчя з інвалідністю 2-ї групи", повідомляють джерела у прикордонній службі. Остаточно колишній наближений олігарха Коломойського залишив країну у серпні 2022 року і більше не повертався. Восени 2022 року Володимир Яценко перебував у столиці Австрії, де його зафіксували журналісти.

Яценко помітили у Відні

А у вересні 2023 року колишнього керівника Яценка – олігарха Ігоря Коломойського – взяли під варту силовики. Наразі він перебуває під судом, його звинувачують у виведенні мільярдних сум із Приватбанку.

Крім того, як ми повідомляли раніше, НАБУ та САП завершили досудове розслідування у справі Коломойського та "Центренерго" про заподіяння збитків на 176 мільйонів гривень.

Довідка: Володимир Анатолійович Яценко народився 18 листопада 1969 року у місті Кам'янське Дніпропетровської області. У ПриватБанку працював із липня 1992 року. Є співзасновником "Монобанку".

Також раніше ми писали На скільки дронів вистачило б: Підлеглі мера Кам'янського купили собі айфон за 47 тисяч бюджетних грошей