Як працює Ломівська насосно-фільтрувальна станція, яка забезпечує мешканців Дніпра питною водою
У суботу, 29 квітня, у Дніпрі черговий по місту перший заступник директора КП "Дніпроводоканал" Андрій Довгань перевірив роботу Ломівської насосно-фільтрувальної станції, яка відповідає за підготовку питної води для дніпрян. Тут за завданням міського голови Бориса Філатова було встановлено два нових генератора потужністю 720кВт та 880 кВт які дають змогу працювати станції під час блєкауту та забезпечити роботу насосних станцій першого та другого підйому. Про це повідомляє Дніпровська панорама.
Ломівська станція була введена в експлуатацію у 1968 році. Вона перекачує понад 70 тисяч кубів води на добу - це забезпечує питно. водою більше 30% населення Дніпра. Працездатність об'єкта підтримують понад 90 осіб персоналу, які працюють позмінно. Ця фільтрувальна станція друга за об'ємами після Кайдацької.
Декілька років тому (в продовж 2016-2018 р.р.) тут була проведена реконструкція/модернізаці, яка включає у себе: реконструкцію станції першого та другого підйомів, блоку фільтрів, реагентного господарства з автоматизацією процесу водопідготовки, збудовано пелетну котельню. Завдяки модернізації ми змогли отримати від Ломівської станції загальну економію електроенергії близько 35% та відмовилися від використання природного газу, що призвело до економії плати за енергію на 70%, - розповів Андрій Довгань.
За його словами, передбачається також реконструкція на станції фільтрів 1968 року.
Якісна очистка води – це ще одна із найприорітетніших задач, яку поставив міський голова Борис Філатов перед нашим підприємством, тож ми приділяємо цьому особливу увагу. Під час перевірки, я переконався, що всі споруди на станції працюють в штатному режимі без порушень затверджених технологічних регламентів, а персонал забезпечений усім необхідним, - додав перший заступник директора КП "Дніпроводоканал".
Раніше ми писали, у роботі електротранспорту Дніпра відбулися важливі зміни. Як працюють трамваї та тролейбуси у суботу.