«Мне что, твое фото целовать?»: у Дніпрі водійка трамваю по-хамськи обійшлася з військовим

У Дніпрі в одному з трамваїв стався прикрий випадок: водійка грубо відповіла на посвідчення учасника бойових дій, яке пред'явив ветеран в якості права на безкоштовний проїзд. Як виявилось, у місті не всі пам'ятають, завдяки кому ми можемо жити й працювати. Редакція Дніпровської панорами звернулася до Департаменту транспорту ДМР за роз'ясненням.

їдемо з побратимами

Цей інцидент стався сьогодні о 8 ранку у трамваї №5.

Звичайно, таке ставлення до наших захисників неприпустиме, адже вони ризикують життям на фронті, щоб ми тут мали спокійний сон, роботу, власне життя. Тому дуже прикро стає, коли ось так: приїхати в місто і почути таку відповідь. Реакція у містян на це відповідна:

ну й хамло

завдяки цим хлопцям

Зрозуміло, що подібне не є правилом, проте, схоже, час від часу трапляється у транспорті Дніпра:

схожа ситуація

Представника КП Дніпровський електротранспорт в ексклюзивному коментарі Дніпровській панорамі зазначив, що відповідна робота буде проведена зі всіма водіями:

Так, Ви праві, але було б добре, якщо був би час, коли це сталось та номер трамваю.

Робота з усіма водіями маршруту буде проведена.
Дякуємо за звернення, - відповіли в КП Дніпровський електротранспорт.

У Дніпрі захисники соромляться, коли їм поступаються місцем у транспорті

На щастя, у нашому місті є й позитивні приклади ставлення до військових:

позитивні приклади

мені в трамваї

Також маємо надію, що Дніпро і дніпряни зміняться на краще:

нове полоління

У Міністерстві у справах ветеранів України пояснили:

Хто має право на безкоштовний проїзд?

Учасники бойових дій на всі види міського пасажирського транспорту, автомобільний транспорт загального користування в сільській місцевості, міжміський залізничний, водний, повітряний або автомобільний транспорт (туди і назад 1 раз на 2 роки або туди і назад 1 раз/рік з 50% знижкою), автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Особи з інвалідністю на всі види міського пасажирського транспорту, автомобільний транспорт загального користування в сільській місцевості, міжміський залізничний, водний, повітряний або автомобільний транспорт (І і ІІ гр. – туди і назад 1 раз /рік, ІІІ гр. – туди і назад 1 раз/2роки або туди і назад 1 раз/рік з 50% знижкою), автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

Супроводжуючий особи з інвалідністю І гр. на всі види міського пасажирського транспорту, міжміський залізничний, водний, повітряний або автомобільний транспорт (туди і назад 50% знижка 1 раз/рік з 1.10 по 15.05 - 50% знижки на необмежену кількість поїздок)

Які документи потрібні?

Посвідчення УБД або інваліда війни, талони на проїзд (видаються разом з посвідченням). Згідно рішень органів місцевого самоврядування в деяких місцях безкоштовний проїзд може надаватися на підставі довідки про участь в АТО. Інформацію можна отримати в місцевих адміністраціях.

Пільги на проїзд членів сімей загиблих

Лише батьки військовослужбовців, які загинули мають право на безкоштовний проїзд всіма видами транспорту та на 50% відсотків знижки при користуванні міжміськими видами транспорту.

Дружина, діти та інші члени сім’ї права на пільговий проїзд не мають, якщо інше не встановлено за рішенням органу місцевого самоврядування.

Які документи потрібні на різні види транспорту?

Міський пасажирський транспорт.  Безкоштовний проїзд надається на підставі посвідчення або електронного квитка. При вході в транспорт пред’явіть водію/контролеру посвідчення УБД / інваліда війни.

Транспортний збір. Особи, що користуються пільгами звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд.

Міжміський та/або приміський транспорт. Особи, що користуються пільгами звертаються у квиткову касу автостанції для внесення відповідної позначки до касової відомості та отримання квитка на пільговий проїзд.

Залізничний, водний, повітряний або міжміський автомобільний транспорт. Квитки видаються в обмін на проїзні талони, які видаються разом з посвідченням УБД/інваліда війни відповідними органами.

Маршрутні таксі. Маршрутки надають право безкоштовного проїзду в разі наявності договору з органами місцевого самоврядування. В більшості випадків такі договори та домовленості є.

Обмежень щодо кількості пільгових місць в транспорті чи протягом одного маршруту законодавством немає.

Що робити якщо Вам відмовляють у пільговому проїзді

1. Уточніть назву та контактні дані перевізника, ПІБ водія. Запишіть номер транспортного засобу, дату, час та маршрут, на якому була отримана відмова.

Увага! Інформація про перевізника, як правило, розміщена коло водія.

2. Якщо бажаєте продовжити проїзд, оплатіть його вартість.

3. Зателефонуйте перевізнику і спокійно поясніть ситуацію, яка виникла з водієм.

Корисна порада: в розмові зазначте, що плануєте звертатись до прокуратури та в Укртрансбезпеку.

4. Якщо в телефонному порядку ситуація не вирішиться, напишіть заяву у трьох примірниках: прокуратура, Укртрансбезпека, орган місцевого самоврядування, де здійснюється маршрут. До заяви обов'язково додайте копію посвідчення УБД і копію проїзного квитка, якщо довелось його купити.

У разі безпідставної відмови у безкоштовному проїзді потрібно написати скаргу до територіального органу Укртрансбезпеки, органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, раніше ми писали: Загинув 1 березня 2022 року. На колінах на Дніпропетровщині провели в останню путь бійця